غلامحسین حسینی‌نیا: ۴۷۰ فرصت شغلی مهارت محور کم سرمایه‌بر شناسایی شد

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با اشاره به شناسایی ۴۷۰ فرصت شغلی مهارت محور کم سرمایه‌بر از ارائه آموزش به بیش از ۹۳ هزار نفر از مهارت آموزان متقاضی در بخش صنوف و صنایع خبر داد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایسنا، غلامحسین حسینی‌نیا، مهارت‌آموزی را سرمایه اشتغال و کارآفرینی دانست و گفت: کسانی که از مهارت‌های لازم برخوردار باشند با سرمایه اندک می‌توانند به درآمد خوبی دست پیدا کنند. از این رو مهارت آموزی باید به عنوان اصلی مهم در میان جوانان، نوجوانان، دانشجویان و کارآفرینان پذیرفته شود و در کنار مباحث آموزشی، مهارت افزایی نیز مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اهمیت مهارتی شدن آموزش‌ها اظهار کرد: به منظور توسعه مهارت‌آموزی نظام آموزش رسمی در آموزش و پرورش و موسسات آموزش عالی باید به سمت مهارت‌آموزی سوق یابند.

به گفته معاون وزیر کار در حال حاضر بیش از ۴۷۰ فرصت شغلی مهارت محور کم سرمایه بر شناسایی شده که می‌تواند موجب تحول در بازار کار شود.

حسینی‌نیا در ادامه به طرح آموزش در محیط واقعی کار اشاره کرد و گفت: در حال حاضر طرح آموزش در محیط کار واقعی و آموزش در جوار و بین کارگاه از جمله طرح‌های موفق سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای به شمار می‌رود. کارجویان در قالب طرح مهارت‌آموزی در محیط واقعی کار از نزدیک آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را دریافت می‌کنند و به سرعت وارد بازار کار می‌شوند.

وی با اشاره به وجود سه میلیون و ۵۰۰ هزار واحد صنفی فعال در کشور اظهار کرد: از این تعداد یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد قابلیت ورود به طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کار را دارند و کارآموزان می‌توانند از طریق آنها مهارتی را به طور کامل فرا گرفته و وارد بازار کار شوند.

به گفته رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای طی سال گذشته بیش از ۹۳ هزار و ۷۰۰ نفر آموزش به مهارت آموزان متقاضی در بخش‌ صنایع و صنوف و بیش از ۳۴ هزار و ۵۰۰ نفر آموزش در واحدهای پذیرنده ارائه شده است.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایسنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا