تخصیص ۹ هکتار زمین برای استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان در قزوین

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین گفت: ۹ هکتار زمین برای استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان و مجتمع‌های کارگاهی در شهرک صنعتی کاسپین اختصاص یافت.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، رضا صفاری، با اعلام این خبر افزود: در اراضی مورد نظر که دارای زیرساخت‌های لازم است، سوله‌هایی با هدف استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان و همچنین مجتمع های کارگاهی مورد نیاز بخش صنعت احداث خواهد شد.

این مسوول با بیان اینکه اولویت واگذاری سوله‌هایی که در قالب مجتمع‌های کارگاهی احداث می‌شوند با شرکت‌های دانش‌بنیان است،اظهار کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان امکان خریداری این سوله‌ها را به شکل اقساطی و یا اجاره با شرایط آسان دارند.

صفاری اضافه کرد: این کار به شرکت‌های دانش‌بنیان کمک می‌کند تا ایده‌های خود را به تولید رسانده و زمینه فعالیت صنعتی و انبوه‌سازی را برای خود فراهم کنند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین اظهار کرد: این اقدام با هدف توجه به منویات مقام معظم رهبری در رابطه با توسعه و تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان و همچنین نیاز کشور به تولید دانش‌بنیان انجام می‌شود.

این مسوول گفت: در کنار این موضوع ۲۰ هکتار زمین نیز برای احداث شهرک فناوری در نزدیکی قزوین درنظر گرفته شده است که می‌تواند مکانی برای استقرار شرکت‌های دانش‌بنیانی باشد که در پی تامین نیازهای فناورانه بخش صنعت هستند.

احداث شهرک صنفی قزوین در لیا

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین همچنین گفت: احداث شهرک صنفی قزوین با هدف استقرار برخی اصناف که فعالیت آنها در شهر دارای محدودیت‌ها و مشکلاتی است از سوی این شرکت دنبال و پیگیری می‌شود.

وی اظهار کرد: پس از بررسی‌های مختلف مقرر شده تا این شهرک صنفی در شهرک صنعتی لیا آماده‌سازی و احداث شود.

این مسوول یادآور شد: احداث شهرک صنفی عمومی در قزوین از مصوبات کارگروه امور اقتصادی استان بوده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین گفت: احداث شهرک‌های صنفی تخصصی در صنایع و محصولات دارای مزیت در مناطق مختلف استان قزوین نیز در دست پیگیری قرار دارد.

صفاری اظهار کرد: یکی از شهرک‌ها شهرک صنفی تخصصی پوشاک است که مقرر شده تا مجتمع‌های تولیدی مربوط به آن در کنار شهرک صنعتی آبیک یا کاسپین ۲ احداث شود اما در رابطه مکان توزیع و عرضه محصولات تولیدی در مرحله مکان‌یابی هستیم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین در رابطه با آماده‌سازی اراضی مربوط به منطقه ویژه اقتصادی تاکستان نیز گفت: از سوی کارگروه‌های مرتبط استانی، شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین به عنوان مسوول اجرایی منطقه ویژه اقتصادی تاکستان انتخاب شده است.

وی ادامه داد: این بدان معناست که شرکت شهرک‌های صنعتی قزوین مسوولیت آماده سازی و امورات اجرایی این منطقه ویژه اقتصادی را عهده دار شده است با این وجود این انتخاب نیازمند تایید و مجوز مراجع ملی است که این مهم در دست بررسی است.

صفاری افزود: پس از تایید مراجع ملی، شرکت شهرک‌های صنعتی قزوین در زمینه آماده‌سازی اراضی منطقه ویژه اقتصادی تاکستان و ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز آمادگی لازم را دارد.

استان قزوین علاوه بر یک شهر صنعتی دارای ۱۳ شهرک و ۶ ناحیه صنعتی است.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا