افتتاح نخستین خانه فناور محیط‌زیست کشور در پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

به مناسبت هفته محیط زیست و با هدف حمایت از کسب و کار نوپا در حوزه محیط زیست، نخستین خانه فناور محیط‌زیست کشور در پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان افتتاح شد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از خبرگزاری علم و فناوری، حمیدرضا محمدیان سمنانی معاون فناوری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، هدف از ایجاد خانه فناور محیط‌زیست را هم‌افزایی در شناسایی فناوری‌های نوآورانه‌ زیست محیطی و بسترسازی برای توسعه کسب‌وکارهای اشتغال‌آفرین و دانش‌بنیان در حوزه محیط‌زیست عنوان کرد.

وی از فعالیت بالغ بر ۱۰ واحد فناور و دانش‌بنیان پارک دانشگاه سمنان در حوزه محیط‌زیست خبر داد و گفت : با تفاهمات صورت‌گرفته فناوران بیشتری در این حوزه جذب و مورد حمایت قرار خواهند گرفت که رافع نیازها و مشکلات محیط زیست و حافظ محیط‌زیست خواهند بود.

معاون فناوری پارک، ایجاد فرصت مطالعاتی برای اعضای هیأت علمی، حمایت از پایان نامه های ارشد و رساله‌های دکتری، بسترسازی برای کسب و کارهای نوپا در این حوزه، حمایت از واحدهای فناور مرتبط و تجاری سازی محصولات آنها را از وظایف خانه فناور محیط‌زیست برشمرد و گفت: توجه به محیط‌زیست یک وظیفه همگانی است و همه باید در حفاظت از محیط‌زیست و رفع مشکلات و معضلات آن مشارکت داشته باشند و این مهم با توسعه فرهنگی، علمی و فناوری محیط‌زیست امکان‌پذیر است.

گفتنی است : همزمان با افتتاح اولین خانه فناور محیط‌زیست کشور در پارک علم و فناوری سمنان، تفاهم‌نامه‌ای نیز میان پارک دانشگاه سمنان و اداره‌کل حفاظت محیط‌زیست استان منعقد شد.

در افتتاح نخستین خانه فناور محیط‌زیست کشور، دکتر الناز کیوانی مدیرکل دفتر اقتصاد و فناوری محیط زیست کشور، دکتر بهرامعلی ظاهری مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان، مدیران و معاونین پارک علم و فناوری حضور داشتند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
خبرگزاری علم و فناوری
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا