اعلام برنامه‌های اشتغال در سال ۱۴۰۲

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

معاون اشتغال وزارت کار با اشاره به برنامه‌های اشتغالی ۱۴۰۲ گفت: در سال ۱۴۰۱ حدود ۹۵۰هزار کد ملی ثبت در سامانه رصد اشتغال صحت سنجی و تأیید شد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از تسنیم، محمود کریمی بیرانوند، معاون اشتغال وزارت کار، درباره آمار ثبت شده در سامانه رصد اشتغال گفت: حدود  یک میلیون و 380هزار فرصت شغلی و خدمات اشتغال در سامانه ملّی رصد اشتغال در سال 1401ثب شد که پس از راستی آزمایی سه مرحله ای صحت بیش از 71درصد موارد شامل تعداد 948هزار و 92فرصت شغلی به‌عنوان عملکرد ایجاد اشتغال دولت در بخش غیردولتی تأیید شد.

 وی گفت: علاوه بر آن تعداد 122هزار و 731مجوز شغل در بخش استخدامی کشور داده شده که در مجموع بیش از یک میلیون فرصت شغلی در سال 1401برای اشتغال اعلام شد.

بیرانوند  اظهار داشت:کاهش نرخ بیکاری فارغ‌التحصیلان، کاهش اشتغال ناقص، افزایش جمعیت شاغل و جمعیت فعال نسبت به سال 1400 و کاهش جمعیت بیکار, کاهش بیکاری زنان برای ما امیدوار کننده است.

 وی درباره برنامه های اشتغالی سال 1402 گفت: وزارت کار برنامه‌های تحولی زیادی در راستای بهبود فضای کسب‌و‌کار و ایجاد فرصت‌های شغلی دارد.  مانع‌زدایی از تشکیل و توسعه نهادهای واسطه‌ای هدایت و توانمندسازی نیروی کار و اشتغال در قالب کاریابی‌ها، مراکز مشاوره کارآفرینی، مراکز آموزش آزاد فنی‌و‌حرفه‌ای و کانون‌های کارآفرینان استانی، راه‌اندازی صدها پایگاه مردمی اشتغال‌آفرین در قالب تعاونی‌های خدماتی کاریابی، کارآفرینی و مشاغل خانگی در راستای مردمی‌سازی ارائه خدمات اشتغال‌آفرین از جمله این برنامه‌هاست.

کریمی‌بیرانوند افزود: توسعه مهارتی در قالب آموزش و گسترش مهارت‌های تقاضامحور و مشاغل کم‌سرمایه‌بر مهارت‌محور، نظارت هوشمند بر ارائه تسهیلات و خدمات تولید اشتغال توسط دستگاه‌های متولی تولید اشتغال و اجرای برنامه‌های جهش فرهنگی با محوریت کار و اشتغال از دیگر برنامه‌های وزارت کار در حوزه اشتغال است. 

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
تسنیم
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا