۲۱ شهرک و ۶ ناحیه صنعتی جدید در آذربایجان غربی ایجاد می‌شود

در واحد های تولیدی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی آذربایجان غربی برای ۲۷ هزار و ۶۵۰ نفر زمینه اشتغال فراهم شده است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از صدا و سیما، در آذربایجان غربی ۳۵ شهرک و ناحیه  صنعتی وجود دارد که از این تعداد ۲۲ شهرک و ۱۳  عدد ناحیه صنعتی هستند.

۱ هزار و ۵۵۹ واحد تولیدی در این شهرک‌ها و نواحی صنعتی به بهره‌برداری رسیده که از این میزان ۱۳۰۳ واحد فعال هستند و ۲۵۶واحد نیز راکد هستند.

معاون امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی گفت:  کل مساحتی که شهرک‌ها و نواحی در بر می گیرند ۲ هزار و ۴۷۶  است.  کرمی افزود: در آینده‌ای نزدیک ۲۱شهرک و ۶ نواحی  به این تعداد اضافه می‌شود.

در مجموع در واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی برای ۲۷ هزار و ۶۵۰ نفر اشتغال‌آفرینی شده است.

عضو هیات مدیره شرکت شهرک‌های، صنعتی استان نیز در این زمینه گفت: امسال ۵۵ واحد راکد به رونق افتاد و در بیشتر شهرک های استان زمینهای فاز دوم نیز خریداری شده است

آقای  گرمیانی افزود:  بیش از ۱۶۰ میلیارد تومان در این زمینه جهت توسعه شهرک‌ها اختصاص داده شده است.

اما با وجود همه این ظرفیت های کم نظیر اقتصادی و صنعتی مواردی که در برنامه ششم کشور برای توسعه شهرک‌ها در نظر گرفته شده هنوز محقق نشده است.

از جمله این موارد می توان به اختصاص ۳۰ درصد از ۳ درصد مالیات بر ارزش افزوده‌ای که به شهرداری‌ها اختصاص داده شده برای توسعه زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی،  اختصاص ۲۰ درصد از محل افزایش نرخ برق به توسعه برق رسانی به این شهرک‌ها و اختصاص۴۰ درصدتسهیلات اعطایی بانک‌ها به واحدهای صنعتی اشاره کرد.

۲۸ واحد فن آور و دانش‌بنیان نیز در مرکز خدمات فناوری و کسب و کار شهرک الکترونیک و صنایع غذایی مستقر شده اند که نشان از توسعه حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در شهرک‌های صنعتی استان است.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
صدا و سیما

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا