محمدرضا باقری: دانش‌بنیان‌ها زمین اقساطی دریافت می‌کنند

باقری مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان از واگذاری زمین به مثابه مشوق برای دانش‌بنیان‌ها خبر داد و گفت: این شرکت‌ها زمین‌هایی با اقساط ۶۰ ماهه دریافت می‌کنند.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از بازار، محمدرضا باقری، با بیان اینکه از ممجموع هفت هزار و ۷۰۰ هکتار زمینی که در اختیار شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان قرار دارد بالغ بر دو هزار و ۸۳۰ هکتار زمین صنعتی است، بیان کرد: یکی از رسالت‌های شرکت شهرک‌های صنعتی آماده سازی و واگذاری زمین و زیرساخت‌ها برای استقرار شرکت‌ها و کارخانه‌های صنعتی در هر استان است.

وی با بیان اینکه در این راستا ۶۷۰ هکتار زمین با زیرساخت‌های کامل را آماده کردیم تا بتوانیم آن را به سرمایه‌گذاران متقاضی استان سمنان واگذار کنیم، افزود: ۲۴۵ هکتار زمین صنعتی در سال‌جاری واگذاری شده و پیشبینی ما این است که با فراهم کردن زیرساخت‌ها در سال آینده بتوانیم میزان واگذاری اراضی صنعتی را هم افزایش دهیم.

حمایت از تولید

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان با بیان اینکه امیدوار هستیم که بتوانیم با تلاش بیشتر میزان زمین آماده واگذاری در استان را به یک هزار و هکتار برسانیم، بیان کرد: معمولاً زمان عقد قراداد با سرمایه گذاران یک برنامه زمان بندی را از واحدهای صنعتی دریافت می‌کنیم که عمدتاً نیز بین یک الی سه سال طول می‌کشد که واحد صنعتی بتواند زیرساخت‌های لازم شامل ساخت و ساز را انجام و تجهیزات خود را نصب کند.

یکی از رسالت های شرکت شهرک های صنعتی آماده سازی و واگذاری زمین و زیرساخت‌ها برای استقرار شرکت‌ها و کارخانه‌های صنعتی است.

باقری با بیان اینکه معمولاً اگر از این میزان بیشتر مراحل آماده‌سازی طول بکشد، از موارد قانونی شرکت شهرک‌های صنعتی استفاده و زمین ها را از واحدهای صنعتی مذکور خلع ید می‌کنیم، ابراز کرد: این مکانیزم در واقع برای اهلیت سرمایه‌گذاران واقعی مدنظر قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه واگذاری زمین دارای مشوق‌هایی در ۱۸ شهرک و نواحی صنعتی استان سمنان است، گفت: این واگذاری‌ها معمولاً با اقساط بدون بهره انجام می‌شود و رقمی حدود بین ۲۰ الی ۱۰۰ درصد ارزش زمین را در بر می‌گیرد که بستگی به نوع قرار داد متقاضیان دارد از سوی دیگر اقساط زمین بین ۱۵ تا ۴۵ ماه می تواند تعیین شود که اینها البته برای تسهیل‌گری در راستای حمایت از واحدهای صنعتی صورت می‌گیرد.

واگذاری زمین و شرکت‌های دانش‌بنیان

مدیرعامل شرکت‌های صنعتی استان سمنان با بیان اینکه دیگر مشوق‌های ما برای دانش‌بنیان‌ها است، تاکید کرد: این شرکت ها به صورت نقد ۱۰ درصد زمین را می‌پردازند و مابقی را در اقساط ۶۰ ماهه پرداخت می‌کنند که شرایط بسیار خوبی برای واگذاری زمین به شرکت‌های دانش‌بنیان محسوب می‌شود.

باقری با بیان اینکه شرکت‌های دانش بنیان باید ابتدا به بهره برداری برسند تا سپس از بسته‌های مشوق و حمایتی بهره بگیرند، گفت: در زمینه دانش‌بنیان شدن واحدهای فناوری و صنعتی و همچنین شرکت در رویدادهایی مانند نمایشگاه و … نیز مشوق‌هایی برای واحدهای صنعتی دانش‌بنیان استان سمنان صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه کلینیک‌های صنعتی برای کمک به تولید و ورنق آن در شرکت های صنعتی و دانش بنیان از دیگر مشوق‌های ما در استان سمنان است، افزود: متقاضیان برای دریافت زمین‌ها به صورت الکترونیکی نیز می توانند اقدام کنند اما قبل از آن نیازمند مجوزهایی مانند جواز تاسیس از سازمان صمت هستند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
بازار

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا