روح الله دهقانی فیروزآبادی: بانوان فناور تسهیلات ۵۰۰۰ میلیون ریالی دریاقت می‌کنند

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهوری در نمایشگاه توانمندی‌های فناوری و نوآوری بانوان ایرانی با بیان این‌که بانوان فناور تسهیلات ۵۰۰۰ میلیون ریالی دریافت می‌کنند، گفت: این آمادگی را داریم که اگر این مبلغ در مسیر توسعه و فناوری کشور قرار گیرد، آن را به صورت بلاعوض به این افراد تقدیم کنیم.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایسنا، «روح الله دهقانی» در حاشیه بازدید از نمایشگاه توانمندی‌های فناوری و نوآوری بانوان ایرانی، اظهار کرد: این‌ها افرادی هستند که توان و استعداد دارند و می‌توانند در هر کشوری حضور داشته باشند، ولی ایستاده‌اند و به کشورشان خدمت می‌کنند.

وی ادامه داد: نمایشگاه توانمندی‌های فناوری و نوآوری بانوان ایرانی واقعا نمایشگاه جذابی است، مخصوصاً از این جهت که متمرکز بر شرکت‌هایی است که بانوان آن را تاسیس کرده‌اند و این موضوع برای ما شیرینی خاصی دارد. کاش زمان کمی بیشتر بود و اگر خبر برگزاری این رویداد زودتر از پایانش توسط رسانه‌ها برسد، دعوت می‌کنم تشریف بیاورند و از نزدیک دستاوردها را مشاهده کنند.

رئیس بنیاد ملی نخبگان با اشاره به بانوانی که تحصیل و کار می‌کنند، ادامه داد: آنها در حوزه نوآوری تاثیرگذار هستند، محصولاتی را تولید کرده‌اند که برخی از این محصولات همگام با دانش روز دنیا است.  افتخار و حس خوبی داریم که بتوانیم به این حوزه کمک کنیم.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهوری ادامه داد: همه محصولات جالب هستند، ولی شخصاً به حوزه ماشین‌آلات کشاورزی علاقه دارم. کشور ما به اقتصاد دانش‌بنیان حوزه کشاورزی کمتر توجه کرده است. کشاورزی یکی از مهمترین نیازها و همچنین جدیدترین سرمایه‌های صنایع کشور است، ولی متاسفانه نفوذ فناوری در آن بسیار کم بوده است.

دهقانی فیروزآبادی در پاسخ به اینکه کدام محصول غرفه‌های دانش‌بنیان برای شما تعجب آور بود، گفت: ما که در این زیست بوم حضور داریم، از چیزی تعجب نمی‌کنیم. چیزی که برای من تعجب آور و بیشتر خوشحال کننده است، این هست که این افراد و گروه‌هایی که خانم هستند و کارهای درون خانه را هم بر عهده دارند و ممکن است درگیر مسایل دیگری نیز باشند، اینقدر محکم ایستاده‌اند و کار را انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: مهمترین چیزی که تعجب بینندگان این جمع را برمی‌انگیزد، همت و غیرت این افراد است.

دهقانی فیروزآبادی تاکید کرد: معاونت علمی ریاست جمهوری تسهیلاتی دارد که در اختیار شرکت‌ها برای توسعه قرار می‌دهد. برای فعالان نوآوری و فناوری که در این نمایشگاه حضور دارند، از محل تسهیلاتی که با همکاری موسسه قرض‌الحسنه مالی و اعتباری مهر در نظر گرفتیم، ۶۷ وام قرض‌الحسنه ۵۰۰۰ میلیون ریالی با بازپرداخت دو ساله در نظر گرفته‌ایم.

وی تصریح کرد: این آمادگی را داریم که اگر این مبلغ در مسیر توسعه و فناوری کشور قرار گیرد، آن را به صورت بلاعوض به این افراد تقدیم کنیم.

به نقل از معاونت علمی ریاست‌جمهوری، نمایشگاه توانمندی‌های فناوری و نوآوری بانوان ایرانی در حوزه‌های مختلفی همچون برق و الکترونیک، تجهیزات پزشکی، فناوری و تکنولوژی، مراکز نوآوری شتاب‌دهی و مشاغل خانگی را به نمایش گذاشته است. تعداد بسیاری از بانوان راه‌یافته به این نمایشگاه در حیطه اقتصادی و کارآفرینی فعالیت دارند و دستاوردهای آنها در تمامی حوزه‌ها به نمایش گذاشته شده است و مراجعه کنندگان می‌توانند در سه بخش از این محصولات بازدید کنند. 

مهمانان ۴۰ کشور دنیا از جمله سریلانکا، استرالیا، ژاپن، چین، تایلند، پاکستان، کامرون و صربستان و …  که به عنوان شرکت‌کنندگان در نخستین کنگره بین‌المللی بانوان تاثیرگذار در ایران حضور دارند نیز از این نمایشگاه بازدید کرده‌اند و در میان مدعوین خارجی، نمایندگان مجلس، رؤسای دانشگاه‌ها و رؤسای انجمن‌های ۲۸ کشور نیز حضور دارند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایسنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا