اعطای زمین به شرکت‌های دانش‌بنیان در فارس با اقساط بلندمدت

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

دریافت زمین با اقساط بلند مدت و تخفیف ویژه به شرکت‌های دانش‌بنیان استان فارس از موضوع‌هایی بود که در جلسه امروز کارآفرینان این استان با استاندار اعلام شد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از تسنیم، استاندار فارس، سه شنبه در نشست با برخی از کارآفرینان استان اظهار داشت: باتوجه به ارائه فعالیت تعدادی از این کارآفرینان، قول‌هایی داده شد و امید است با پیگیری مدیران استان بتوان مشکلات کارآفرینان به ویژه کارآفرینان حوزه دانش بنیان را برطرف کرد.

«محمدهادی» ایمانیه گفت:  اگر تولیدات کارآفرینان نسبت به سایر استان‌ها از نظر کیفیت و قیمت مناسب باشد، برای سیستم‌های دولتی یک کار تکلیفی صورت می‌گیرد که خرید آن‌ها از استان فارس انجام شود. 

استاندار فارس با بیان اینکه درصد اعتباراتی از تبصره 18 و 16 به شرکت‌های دانش‌بنیان اختصاص یافته است، گفت: اخیرا بخشنامه‌هایی را دریافت کرده‌ایم که به این شرکت‌ها زمین با اقساط بلند مدت و تخفیفات ویژه ارائه شود.

ایمانیه اضافه کرد: برخی از مقررات پیچیده و بروکراتیک مربوط به سایر مؤسساتی که در حال فعالیت در واحد‌های تولیدی هستند برای شرکت‌های دانش‌بنیان حذف شده است. 

راه‌یابی 2 نفر از کارآفرینان استان به رقابت‌های ملی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس در ادامه این نشست همچنین بیان کرد: هر ساله جشنواره تقدیر از کارآفرینان برتر در سراسر کشور به صورت ملی برگزار می‌شود و براساس آخرین فراخوان اعلام شده در استان فارس تعداد 800 نفر از کارآفرینان متقاضی ثبت نام در این جشنواره بودند که در حال حاضر شش نفر به عنوان کارآفرین منتخب انتخاب شدند که براساس داوری صورت گرفته دو نفر از این کارآفرینان به رقابت‌های سطح ملی راه یافتند. 

وحید خداپرست با اشاره به اینکه شاخص‌های متفاوتی برای ارزیابی و انتخاب کارآفرینان برتر وجود دارد، گفت: سه شاخص مهم این ارزیابی و انتخاب، رشد و میزان اشتغال ایجاد شده، رشد اقتصادی متأثر از فعالیت کارآفرینی و ارزش افزوده‌ای که در ارائه خدمت و یا تولید کالا صورت گرفته از مهم‌ترین شاخص ها است.

 گفتنی است در پایان این مراسم 6 برگزیده چهاردهمین جشنواره کارآفرینان برتر استان فارس معرفی شدند که 2 نفر از این کارآفرینان به مرحله ملی راه یافتند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
تسنیم
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا