دهکده فناوری کشاورزی در قزوین برپاخواهد شد

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

 رئیس جهاد کشاورزی استان قزوین با اشاره به اهمیت دانش‌بنیان کردن فعالیت‌های کشاورزی گفت: دهکده فناوری کشاورزی با همکاری پارک علم و فناوری در قزوین برپا می‌شود.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از مهر، رضا افلاطونی، با اشاره به تأسیس دهکده فناوری و نوآوری کشاورزی در استان قزوین اظهار کرد: ما موفق شده‌ایم مصوبه تأسیس دهکده فناوری کشاورزی را از معاونت تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی کسب نمائیم.

سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین ادامه داد: به این منظور و نیز در جهت تسریع در تأسیس دهکده تفاهمنامه‌ای هم با پارک علم و فناوری استان قزوین به انعقاد درآمده است.

این مسئول بیان کرد: جانمایی این طرح نیز در نظر گرفته شده است و بناست این دهکده در مرکز تحقیقات کشاورزی جهاد کشاورزی استان قزوین تأسیس شود و در حال حاضر در حال گذراندن مصوبه نهایی و گرفتن دستور معاون وزیر قرار دارد تا هر چه زودتر بهره برداری از پروژه آغاز شود.

افلاطونی بیان کرد: با توجه به این موضوع که شعار سال مربوط به دانش‌بنیان کردن فعالیت‌ها است و نیز با توجه به کمبود آب و تغییر رویکردها نسبت به موضوعات کشاورزی برپایی دهکده فناوری کشاورزی می‌تواند گام قابل توجهی در جهت تحقق این شعار باشد.

وی در خاتمه گفت: دانش‌بنیان کردن بخش کشاورزی از اهداف مهم دولت است و با توجه به ظرفیت بالای کشاورزی در قزوین، استان ما می‌تواند یکی از استان‌های پیشگام در این زمینه باشد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
مهر
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا