سازمان امور مالیاتی کشور : صورتحساب‌های فروش فقط با شماره اقتصادی جدید صادر شود

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

 سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد: مؤدیان مالیاتی مکلف‌اند برای صدور صورت‌حساب‌های فروش کالا و عرضه خدمات، قراردادها و سایر اسناد مشابه از شماره اقتصادی جدید استفاده کنند.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، در اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان و باتوجه‌به ضرورت تخصیص و بهره‌برداری از شماره اقتصادی و ماده (6) آیین‌نامه اجرایی تبصره (3) ماده 169 قانون مالیات‌های مستقیم اقدام به تخصیص شماره اقتصادی جدید به فعالان اقتصادی نموده است. مؤدیان مالیاتی مکلف‌اند از یکم مهرماه امسال برای صدور صورت‌حساب‌های فروش کالا و عرضه خدمات، قراردادها و سایر اسناد مشابه از شماره اقتصادی جدید استفاده کنند.

بر این اساس، برای تمامی مؤدیانی که ثبت‌نام خود را در نظام مالیاتی تکمیل کرده باشند شماره اقتصادی منحصربه‌فرد تخصیص می‌یابد.

شماره اقتصادی اشخاص حقوقی همان شناسه ملی این اشخاص است که از اردیبهشت‌ماه سال 1399 به‌عنوان شماره اقتصادی در نظر گرفته است همچنین برای اشخاص حقیقی به ازاء هر ثبت‌نام و پرونده مالیاتی یک شماره اقتصادی صادر می‌شود.

فعالان اقتصادی می‌توانند با مراجعه به درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی شماره‌ اقتصادی صادره برای خود را مشاهده کنند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا