موافقت هیئت وزیران با اصلاح آیین‌نامه حمایت از تولید دانش‌بنیان و اشتغال آفرین در حوزه سلامت

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

هیئت وزیران با هدف تأمین نظر هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین و رفع مغایرت قانونی موجود در «آیین‌نامه حمایت از تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین در حوزه سلامت»، با پیشنهاد معاونت حقوقی رئیس جمهور مبنی بر اصلاح آیین‌نامه یاد شده موافقت کرد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از خبرگزاری تقریب، با تصویب هیئت وزیران و به منظور تأمین تجهیزات مورد نیاز برای پشتیبانی مسابقات جام جهانی قطر (۲۰۲۲)، به وزارت نفت اجازه داده شد با تأیید وزارت صنعت، معدن و تجارت و در صورت عدم امکان تأمین تجهیزات مذکور در داخل کشور، نسبت به واردات ۴ دستگاه رفیولر سوخت رسان به همراه ۲ دستگاه خودروی سواری عملیاتی برای «مرکز سوختگیری فرودگاه کیش» از محل اعتبارات تخصیصی اقدام نماید.
دولت همچنین با صدور مجوز به وزارتخانه مذکور برای واردات ۲ دستگاه رفیولر سوخت رسان و ۲ دستگاه خودروی سواری عملیاتی برای «مرکز سوختگیری فرودگاه قشم» از محل اعتبارات تخصیص یافته موافقت کرد.

اصلاح آیین‌نامه اجرایی توسعه بازار تولید برق پاک (انرژی‌های تجدیدپذیر) از طریق شرکت‌های دانش‌بنیان

هیئت وزیران به منظور رفع ایراد و اعلام مغایرت قانونی از سوی مجلس شورای اسلامی درخصوص آیین‌نامه اجرایی ماده (۱۶) قانون جهش تولید دانش بنیان موضوع توسعه بازار تولید برق پاک (انرژی‌های تجدیدپذیر) از طریق شرکت های دانش بنیان، با پیشنهاد اصلاح آیین‌نامه مذکور موافقت کرد.
به موجب این اصلاحیه، شرکت توانیر موظف شد به گونه‌ای نسبت به ایجاد زیر ساخت لازم برای تفکیک مبالغ ناشی از اجرای این آیین‌نامه از مبدأ پرداخت، تا زمان تعیین شده اقدام نماید که مبالغ دریافتی با رعایت اصل (۵۳) قانون اساسی و تشریفات قانونی، به حساب ذی نفعان مربوط واریز گردد.
همچنین مصوب شد، مادامی که زیرساخت لازم به منظور واریز مبالغ از مبدا صورت نپذیرفته باشد، خزانه‌داری کل کشور موظف است بر اساس اعلام وزیر نیرو، درصدی از کلیه وصول‌های قبوض برق مصرفی مشترکین را به شرح این آیین‌نامه به صورت علی‌الحساب با رعایت قوانین و مقررات مربوط به حساب ذی‌نفعان واریز نماید.

آیین‌نامه حمایت از تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین در حوزه سلامت اصلاح شد

هیئت وزیران با هدف تأمین نظر هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین و رفع مغایرت قانونی موجود در «آیین‌نامه حمایت از تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین در حوزه سلامت»، با پیشنهاد معاونت حقوقی رئیس جمهور مبنی بر اصلاح آیین‌نامه یاد شده موافقت کرد.
بر این اساس، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مکلف شد در راستای حمایت از تولید، پخش و توسعه بازار فرآورده‌‌های طبیعی و سنتی دانش بنیان، حسب مورد، مقرراتی را که خود صادر نموده، اصلاح نماید و پیشنهاد اصلاح سایر مقررات مربوط را به مراجع ذی‌صلاح ارایه کند.

موافقت با اصلاح مصوبه دولت درخصوص تشکیل شورای توسعه سواحل مکران

با توجه به اعلام مغایرت قانونی از سوی هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین درخصوص مصوبه مربوط به تشکیل شورای توسعه سواحل مکران، هیئت وزیران به پیشنهاد معاونت حقوقی رئیس جمهور، مصوبه مذکور را اصلاح کرد.
به موجب اصلاح مصوبه مذکور، وظیفه تصویب طرح‌های تفضیلی و برنامه‌های توسعه منطقه مکران با جهت گیری‌های توسعه بلند مدت و میان مدت با لحاظ ملاحظات توسعه اقتصادی و اجتماعی متعادل، از فهرست وظایف «شورای توسعه سواحل مکران» حذف گردید.
همچنین ارایه پیشنهاد تشکیلات، آیین¬نامه‌ها، مقررات و دستورالعمل‌های مورد نیاز شورا و دبیرخانه ظرف دو ماه با رعایت قوانین و مقررات استخدامی کشور جهت تصویب در مراجع ذی¬صلاح، به عنوان یکی از وظایف شورای یاد شده خواهد بود. مصوبات شورا با تصویب اکثریت وزرای عضو، با رعایت ماده (۱۹) آیین‌نامه داخلی هیئت دولت قابل ابلاغ است.

اصلاح مصوبه تعیین حق‌السهم دولت از خدمات ارتباطی سیار و ثابت و حق‌الامتیاز دولت از صدور پروانه‌های ارایه خدمات پست داخلی و بین‌الملل

در راستای رفع ایراد و اعلام مغایرت هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین، درخصوص دو مصوبه مربوط به تعیین حق‌السهم دولت از خدمات ارتباطی سیار و ثابت و همچنین تعیین حق‌الامتیاز دولت از صدور پروانه‌های ارایه خد مات پست داخلی و بین‌الملل، هیئت وزیران با پیشنهاد اصلاح دو مصوبه مذکور موافقت کرد.
براساس اصلاحیه فوق، مصوبات مذکور با رعایت ساز و کار مندرج در ماده (۱۹) آیین‌نامه داخلی هیئت دولت قابل ابلاغ است.

مصوبه مربوط به «مجوز تشکیل شورای ملی زیارت» اصلاح شد

هیئت وزیران به منظور تأمین نظر مجلس شورای اسلامی و رفع مغایرت موجود در مصوبه مربوط به مجوز «تشکیل شورای ملی زیارت»، با پیشنهاد معاونت  حقوقی رئیس جمهور مبنی بر اصلاح مصوبه مذکور موافقت کرد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
خبرگزاری تقریب
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا