انتصاب روح الله دهقانی فیروزآبادی به عنوان معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

رییس‌جمهور در حکمی «روح‌الله دهقانی فیروزآبادی» را به‌عنوان معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان منصوب کرد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، در حکم «آیت الله سید ابراهیم رئیسی» خطاب به «روح‌الله دهقانی فیروزآبادی» آمده است: «به استناد اصل یکصد و بیست و چهارم قانون اساسی و نظر به مراتب تعهد، شایستگی و تجارب ارزنده علمی و اجرایی، به موجب این حکم، به عنوان معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس جمهور منصوب می‌شوید.»

در ادامه این حکم تاکید شده است: امید است با اتکال به خداوند متعال و اهتمام به «عدالت محوری»، «روحیه انقلابی»، «مردم داری»، «پاک دستی»، «فسادستیزی»، «قانون‌مداری» و «مفاد عهدنامه مدیران دولت مردمی» با برنامه ریزی به منظور «آفرینش علمی و توسعه فناوری‌های راهبردی و اقتدارآفرین با تاکید بر حوزه‌های نوپدید» از طریق «شناسایی، حمایت و هدایت فعالانه استعدادهای برتر»، «توجه ویژه به دانشمندپروری» و «توسعه فرصت‌های شکوفایی نخبگان برای حل مسایل اساسی کشور در پیشبرد اهداف دولت مردمی و ایران قوی» مجدانه کوشا باشید.

رییس جمهور در این حکم یادآور شد: اهتمام ویژه نسبت به افزایش تولید و اشتغال دانش‌بنیان، بسترسازی تحقق حکمرانی علوم پایه، توسعه نظام نوآوری بومی ایران و نیز سرمایه‌گذاری مساله‌محور در علوم پایه و علوم انسانی در دور جدید مسوولیت آن معاونت مورد انتظار است. تفصیل ماموریت‌ها و انتظارات از آن معاونت به پیوست این حکم ابلاغ می‌شود.

آیت الله رئیسی در این حکم توفیق و سربلندی دهقانی فیروزآبادی را در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و انجام ماموریت ها و وظایف محوله از خداوند متعال مسالت کرد.

به گزارش ایرنا، رییس جمهور ۲۸ شهریورماه ۱۴۰۱ دهقانی فیروزآبادی رییس جهاد دانشگاهی را با حفظ سمت به عنوان سرپرست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منصوب کرد.

دهقانی فیروزآبادی ریاست جهاد دانشگاهی، معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صنعتی شریف، همکاری در معاونت پژوهشی و مشاور رییس دانشگاه صنعتی شریف و دانشیار دانشکده مهندسی هوافضا و عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف را در کارنامه فعالیت های علمی و دانشگاهی خود دارد.

وی راهبری و توسعه بیش از ۳۰ شرکت دانش بنیان در حوزه های تخصصی و مدیریت و اجرای چند پروژه و طرح صنعتی ملی و تأسیس و مدیریت پردیس نوآوری و مرکز تحقیقات شهید تهرانی مقدم و همچنین مدیریت مرکز رشد آن را در حوزه علم و فناوری حوزه علم و فناوری را هم در کارنامه فعالیت های خود ثبت کرده است.

دهقانی فیروزآبادی که متولد ۱۳۶۰ است، تحصیلات خود را در رشته مهندسی هوافضا در دانشگاه صنعتی شریف به پایان رسانده است و در حال حاضر به عنوان دانشیار دانشکده مهندسی هوافضا و عضو هیات علمی این دانشگاه مشغول به فعالیت است.

پیش از این سورنا ستاری (از ۱۳ مهر ۱۳۹۲) به مدت ۹ سال معاون علمی و فناوری رییس جمهور بود.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا