محمد مهدی ذوالفقارزاده: سرای مهارت در دانشگاه‌های کشور راه‌اندازی خواهد شد

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه‌ریزی فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به راه‌اندازی سراهای مهارت در دانشگاه‌های کشور، از راه‌اندازی سرای مهارت به صورت پایلوت در کوی دانشگاه خبر داد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایسنا، «محمد مهدی ذوالفقارزاده» ۹ آبان ماه، در آیین اختتامیه رویداد منطقه‌ای کمند (کار، مهارت، نوآوری دختران دانشجو) که در دانشگاه بجنورد برگزار شد، با اشاره به اینکه کشور ما به سه واژه کار، مهارت و نوآوری نیاز دارد، اظهار کرد: یکی از ضعف‌های دانشگاه‌های ما عدم توجه به موضوعات مهارتی است و باید این موضوع تقویت شود.

وی با بیان اینکه در دوره جدید وزارت علوم به دنبال رفع این ضعف‌ها هستیم، ادامه داد: فضاهای مهارت افزایی در دانشگاه‌ها باید افزایش پیدا کند چرا که مهارت افزایی نیاز جدی دانشجویان امروزی است.

ذوالفقارزاده با تأکید براینکه سراهای مهارت را در دانشگاه‌های کشور راه‌اندازی می‌کنیم، اضافه کرد: این طرح به طور پایلوت در کوی دانشگاه اجرا می‌شود تا دانشجویان به عرصه اشتغال سوق پیدا کنند.

مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه‌ریزی فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه ما باید بستری ایجاد کنیم که دانشجویان پس از فارغ التحصیلی با فعالیت‌های نوآوری و کسب و کار آشنا باشند، ادامه داد: نقش کانون‌های فرهنگی در دانشگاه‌های کشور در این خصوص بسیار مؤثر است.

وی در پایان تصریح کرد: فکر و اندیشه خلاق، لازمه اتصال به بازار است و اگر در این حوزه به خوبی ورود پیدا کنیم، کشور می‌تواند دست برتر در حوزه اشتغال دانش بنیان و… در منطقه باشد.

عباس مروجی، مدیر فرهنگی دانشجویی دانشگاه بجنورد و دبیر رویداد منطقه‌ای کمند در خراسان شمالی نیز در ادامه این آیین با اشاره به اینکه ۳۵ اثر به دبیرخانه این رویداد ارسال شده است، اظهار کرد: ۴ روز کارگاه آموزشی برای شرکت کنندگان این رویداد برگزار شد.

وی با بیان اینکه ۱۱ طرح به مرحله نهایی راه پیدا کرده است، اضافه کرد: ۳ طرح مقام اول تا سوم را کسب کردند و ۳ طرح نیز شایسته تقدیر شدند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایسنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا