رویداد فناورانه تانا در استان قزوین برگزار خواهد شد

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

رئیس پارک علم و فناوری استان قزوین گفت: ۱۳۰ نیاز فناورانه استان قزوین در حوزه صنعت، کشاورزی و اجرای طرح‌های دانش‌بنیان دستگاه‌های اجرایی احصا شده است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از تسنیم، جعفر احمدی بعد از ظهر روز یکشنبه، در نشست خبری با خبرگزاری‌های استان قزوین که در سالن جلسات شهیداسکندری‌نژاد پارک علم و فناوری قزوین برگزار شد، اظهار داشت: در راستای تحقق شعار سال یعنی تولید دانش‌بنیان 130 نیاز فناورانه استان قزوین در حوزه صنعت، کشاورزی و اجرای طرح‌های دانش‌بنیان دستگاه‌های اجرایی توسط پارک علم و فناوری احصا شده است.

وی اضافه کرد: از این تعداد 80 نیاز فناورانه مربوط به فعالیت‌های بخش خصوصی هستند که شامل 30 نیاز فناورانه در بخش اتوماسیون و پردازش تصویری، 15 نیاز فناورانه در حوزه کشاورزی، 15 نیاز در بخش صنایع شوینده و شیمیایی و 20 نیاز فناورانه در تولید قطعات خودرو هستند.

احمدی همچنین از شناسایی 50 نیاز فناورانه سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی خبر داد و گفت: دستگاه‌های دولتی نظیر سازمان استاندارد، شرکت آب و فاضلاب، شرکت سهامی آب منطقه‌ای، شیلات و شرکت توزیع نیروی برق 50 اولویت‌های پژوهشی و فناورانه خود را مطرح کردند که این نیازها بر اساس همین اولویت‌ها شناسایی شد.

رویداد فناورانه تانا در استان قزوین برگزار می‌شود

رئیس پارک علم و فناوری قزوین در بخش دیگری از سخنان خود از برگزاری رویداد توسعه و ارتقای زیست‌بوم نوآوری (تانا) در استان قزوین خبر داد و گفت: بخش اصلی این رویداد روز 11 آبان‌ماه در سالن‌ همایش‌های پارک علم و فناوری قزوین برگزار می‌شود و بخش نمایشگاهی آن با حضور 60 شرکت دانش‌بنیان از 9 تا 11 آبان‌ماه در ساختمان دکتر صالحی پارک علم و فناوری دایر می‌شود.

احمدی افزود: در این نمایشگاه شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور استان قزوین محصولات و دستاوردهای خود در فناوری و نوآوری دانش‌بنیان را ظرف 3 روز به سرمایه‌گذاران معرفی می‌کنند و از این طریق این شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند با شرکت‌های صنعتی و تولیدی دیگری که نیاز فناورانه دارند، ارتباط برقرار کرده و در قالب قراردادهای مختلف این نیازها را برآورده کنند.

وی همچنین به برگزاری نشست‌های تخصصی در قالب رویداد اشاره کرد و گفت: این نشست‌های تخصصی از امروز 8 آبان‌ماه آغاز به کار می‌کنند و تا روز چهارشنبه 11 آبان‌ماه این پنل‌های تخصصی در حوزه‌های کشاورزی، صنعت قطعه‌سازی خودرو، صنایع شیمیایی و شوینده و پردازش تصویری برگزار خواهند شد.

احمدی ادامه داد: در این پنل‌های تخصصی نیازها و مشکلات مختلف شرکت‌ها مطرح می‌شود و در مقابل شرکت‌های دانش‌بنیان و هسته‌های فناور با بحث‌های کارشناسی ایده‌های لازم برای حل نیازها و مشکلات فناورانه این شرکت‌ها را ارائه می‌دهند و امیدواریم که در روز برگزاری رویداد این پنل‌های تخصصی به تفاهم‌نامه‌ها و قرادادهای همکاری ختم شوند و مسائل صنایع در حوزه‌های یادشده برطرف شود.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
تسنیم
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا