پلیس فتا: ۶۰ درصد کسب‌وکارهای آنلاین هک شدند و از بین رفتند

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

رئیس پلیس فتای تهران در رویداد استیج اینوتکس ۲۰۲۲ گفت: در چند سال اخیر پلیس فتا سعی کرده در خدمت مردم باشد و با تدابیر لازم از کسب و کارهای نوپا مراقبت کرده است هرچند در این مدت ۶۰ درصد کسب و کارهای کوچک و آنلاین به دلیل این حمله‌های سایبری روند فعالیت‌شان از بین رفته است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از نمایشگاه اینوتکس 2022، سرهنگ گودرزی توضیح داد: در چند سال اخیر سعی کردیم که با تمام توان در خدمت استارت‌آپ‌ها باشیم. در این بازه زمانی باید امنیت و توازن شکل بگیرد. در سال‌های اخیر حملات سایبری باعث شده بود که بخشی از کسب‌وکارهای آنلاین روند فعالیت‌شان متوقف شود. البته این حملات سایبری در کل دنیا مرسوم و معمولا این استارت‌آپ‌ها با این نوع حملات مواجه هستند.

او بیان کرد: در این مدت ۶۰ درصد کسب و کارهای کوچک و آنلاین به دلیل این حمله‌های سایبری روند فعالیت‌شان از بین رفت.

سرهنگ داوود گودرزی گفت: در بحث کنترل‌های امنیتی زنجیره امنیتی در پیش‌برد اهداف استارت‌آپ‌ها وجود دارند و به نوعی دارایی‌های استارت‌آپ‌ها به دوسته تقسیم می‌شود و دارایی سخت و نرم از جمله دارایی استارت‌آپ‌هاست.

رئیس پلیس فتای تهران ادامه داد: دارایی نرم برای کسب و کارهای نوپا ارزش بیشتری دارد که اگر لطمه بخورد برای مدیران استارت‌آبی خسارت جبران ناپذیری را به همراه می‌آورد.

گودرزی گفت: استارت‌‌آپ‌ها برای اینکه در این شرایط بتوانند کسب و کار خود را حفظ کنند باید در این سه بخش یعنی اهراز هویت، اطلاعات ورود و مدارک هویتی خود حساس باشند.

او ادامه داد: در این بازه زمانی استارت‌آپ‌ها باید توجهی ویژه‌ای در انتخاب نیروی انسانی داشته باشند و از داده‌های خود حفاظت کنند.

برای مشاهده اخبار نمایشگاه اینوتکس اینجا را کلیک کنید.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
نمایشگاه اینوتکس
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا