محسن رضایی: دولت به تقویت کارآفرینان و فعالان اقتصادی توجه جدی دارد

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور گفت: دولت توجه جدی به تقویت کارآفرینان و فعالان اقتصادی دارد چرا که این توجه برای مردم آسایش به همراه دارد و عقب‌ماندگی تاریخی ایران را در بحث اقتصاد رفع می‌کند.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از آنا، محسن رضایی پیش از ظهر پنجشنبه در نشست شورای گفت وگوی دولت با بخش اقتصادی که با حضور استاندار هرمزگان در بندرعباس برگزار شد، گفت: بسیجی‌ها، رزمندگان و مدافعان کشور در جنگ بزرگ اقتصادی پیشران جهش بزرگ اقتصادی محسوب می‌شوند.

وی ادامه داد: دولت توجه جدی به تقویت کارآفرینان و فعالان اقتصادی دارد چرا که این توجه برای مردم آسایش به همراه دارد و عقب‌ماندگی تاریخی ایران را در بحث اقتصاد رفع می‌کند و باعث می‌شود ایران اسلامی جایگاه واقعی خود را در اقتصاد بین‌الملل به دست بیاورد، البته یک سری از مشکلات فعالان اقتصادی مربوط به اصلاح آیین‌نامه‌ها است و ما مطالب را یادداشت کردیم و براساس قانون آن‌ها را دنبال خواهیم کرد.

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور اظهار کرد: دشمنان از ابتدای انقلاب تلاش کرده‌اند تا با زور یا تحریم جلوی پیشرفت ایران نوظهور را در منطقه بگیرند و مانع شکل‌گیری یک ایران قدرتمند و پیشرفته شوند و برای این امر جنگ‌ها و ترورها و موانعی درست کرده‌اند امادر ۴۰ سال گذشته ملت ایران انصافاً کارنامه بسیار خوبی از خود بر جای گذاشته است و با دست خالی امنیت و اقتدار را در کشور شکل داد و امروز نیز آماده یک جهش بزرگ اقتصادی است.

رضایی تصریح کرد: امروز فرصت خوبی در کشور وجود دارد، ما از نظام قدرتمند، رهبری فرزانه، ملتی بزرگ و بسیج ملی برخوردار هستیم و نیاز داریم با یک عزم و اراده ملی امور را پیش ببریم که البته این امر باید از دولت و دولتی‌ها شروع شود و همه قوا باید دست به دست هم دهند تا خیزش و جهاد آرمانی صورت گیرد.

وی درباره استان هرمزگان نیز بیان کرد: برای توسعه استان هرمزگان نیاز به یک طرح و برنامه داریم که نیاز است با تلاش استاندار و همه فعالان اقتصادی طرح توسعه استان تدوین شود هر چند که این طرح قبلاً هم وجود داشته است، اما نیاز به بازنگری در طرح گذشته و تمرکز بخشی به آن است و تمام بخش‌ها در استان هرمزگان باید در طرح توسعه دیده شود و به صادرات در حوزه ملی و استانی نیز نگاه ویژه‌ای وجود داشته باشد.

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور که امروز از مجتمع بندری شهید، گمرک و کالاهای اموال تملیکی بازدید داشت، یاد آورشد: بخشی از تورم کشور مربوط به حمل و نقل کالاها است و تأخیر در ترخیص حدوداً یک درصد به قیمت تمام شده محصول می‌افزاید که باید در این امر هم سرعت کار بالا رود.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
آنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا