شورای شهر مشهد از مراکز کارآفرینی حمایت می‌کند

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

مجید دبیریان، رئیس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: شورای ششم به کسب‌وکار‌های خرد و افرادی که در حوزه شرکت‌‎های دانش‌بنیان، استارت‌آپ‌ها و مراکز کارآفرینی فعالیت می‌کنند، نگاه حمایتی دارد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از شهرآرانیوز، رئیس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: شورای ششم به کسب‌وکار‌های خرد و افرادی که در حوزه شرکت‌‎های دانش‌بنیان، استارت‌آپ‌ها و مراکز کارآفرینی فعالیت می‌کنند، نگاه حمایتی دارد.
مجید دبیریان افزود: یکی از مهم‌ترین وظایفی که شهرداری و شورای شهر برای خود تعریف کرده‌اند، حمایت از کسب‌وکار‌های خرد است که بعضی از این‌ها در قالب شرکت‌ها و مجموعه‌های کارآفرینی و برخی به‌صورت فصلی و مقطعی در نقاط گوناگون فعالیت می‌کنند.

وی اضافه کرد: سامان‌دهی و تجمیع محل فعالیت شرکت‌ها ازجمله موضوع‌هایی است که در دستورکار شهرداری قرار گرفته است.

وی بیان کرد: مجموعه‌ای نظیر کارخانه نوآوری و فناوری باید گسترش یابد. با گسترش این مراکز و رویکرد توسعه‌ای در مناطق محروم و حاشیه شهر می‌توان بخشی از افراد را سامان‌دهی و حمایت کرد.

دبیریان ادامه داد: نگاه حمایتی از فعالان این حوزه به چند سطح دسته‌بندی می‌شود که در گام نخست نگاه حمایتی با استقرار افراد در محل‌های مدنظر مانند کارخانه نوآوری فراهم می‌شود و افرادی که امکان اجاره مکان ندارند، می‌توانند با هزینه مناسب محلی را برای فعالیتشان فراهم کنند تا نیاز‌های حداقلی‌شان تأمین شود.

عضو شورای شهر مشهد افزود: گام بعدی حمایت از شرکت‌ها، مشارکتی است. برخی شرکت‌ها و مراکز در حوزه مدیریت‌شهری و خدمات‌شهری سرویس‌هایی ارائه می‌دهند که شهرداری می‌تواند با آن‌ها تعامل کند و سفارش کار دهد تا این شرکت‌ها قدرت بگیرند و رشد کنند.

وی گفت: با شرکت‌هایی که در حوزه خدمات‌شهری، فضای سبز، فناوری‌های نوین و آی‌تی فعالیت می‌کنند و خدماتی در پاسخ نیاز‌های شهرداری ارائه می‌دهند، می‌توان تعامل کرد و سفارش کار داد.

وی ادامه داد: در گام سوم می‌توان با این شرکت‌ها کار مشترک اقتصادی تعریف کرد. شهرداری می‌تواند با نگاه انتفاعی از ظرفیت شرکت‌ها استفاده کرده و با شراکت در بخشی از این مجموعه‌ها، ارزش افزوده ایجاد کرده و ثروت تولید کند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
شهرآرانیوز
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا