مهدی گودرزی: آکادمی اشتغال و کسب‌وکار در حوزه علوم انسانی در دانشگاه علامه طباطبائی راه‌اندازی شد

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

رئیس مرکز کارآفرینی و هدایت شغلی دانشگاه علامه طباطبائی گفت: از اقدامات این دانشگاه در زمینه کارآفرینی می‌توان به راه‌اندازی آکادمی اشتغال و کسب‌وکار در حوزه علوم انسانی و نیز ارائه مشاوره‌ در حوزه شغلی و راه‌اندازی کسب‌وکار به دانشجویان و عموم مردم، اشاره کرد.

به گزارش کارآفرینی پرس، مهدی گودرزی  درباره اقدامات دانشگاه علامه طباطبائی در راستای کارآفرینی، گفت: در این مرکز آموزشی ابتدا زیست‌بوم‌ کارآفرینی و نوآوری شکل گرفت که این زیرساخت‌ها برخی نرم (نظیر قوانین و مقررات) و برخی دیگر سخت (ابنیه و تجهیزات لازم) بوده‌اند. از جمله اقدامات صورت گرفته در این دانشگاه می‌توان به تأسیس و تدوین اساسنامه برای مرکز کارآفرینی و هدایت شغلی، تاسیس مرکز رشد و نوآوری واحدهای فناور در حوزه‌های علوم انسانی و اجتماعی، تاسیس و راه اندازی مراکز نوآوری درون دانشکده‌ای با تنوع موضوعی به‌طور مثال در حوزه علم داده و تولید محتوا اشاره کرد. همچنین جلسات شورای راهبردی کارآفرینی و نوآوری به طور مستمر برگزار شده تا هدایت این فعالیت‌ها با حمایت مسئولان عالی رتبه دانشگاه همراه باشد.

وی افزود: برای کمک به ایجاد فرهنگ کارآفرینی در بین دانشجویان و اساتید نیز رویدادهای کارآفرینی تحت عنوان چکاوک در ۴ دوره با شرکت دانشجویان این دانشگاه، سایر دانش‌آموختگان مراکز آموزشی کشور و مشارکت افراد متخصص به‌عنوان مربیان رویداد، برگزار شد. تیم‌های برتر این رویداد امکان استقرار در مرکز کارآفرینی دانشگاه را داشته و ضمن ادامه فرآیند ایده‌پردازی از امکانات موجود در مرکز آموزشی جهت توسعه کسب و کار خود استفاده کردند.

رئیس مرکز کارآفرینی و هدایت شغلی دانشگاه علامه طباطبائی اظهار کرد: برای افرادی که توانایی یا علاقه به حوزه کارآفرینی نداشته‌اند، جشنواره فرصت‌های شغلی روشنا در ۶ دوره برگزار شد تا با حضور مستقیم شرکت‌های بخش خصوصی در دانشگاه، دانشجویان علاقه‌مند بتوانند به‌طور مستقیم و بی‌واسطه رزومه خود را ارائه داده و فرصت‌ ورود به صنعت را به‌عنوان کارآموز یا کارمند، پیدا کنند.

گودرزی در ادامه خاطرنشان کرد: اقدامات دیگر دانشگاه علامه طباطبائی در زمینه کارآفرینی می‌توان به تدوین شیوه‌نامه انتخاب دانشجوی کارآفرین برتر، راه‌اندازی آکادمی اشتغال و کسب‌وکار در حوزه علوم انسانی و نیز ارائه مشاوره‌ در حوزه شغلی و راه‌اندازی کسب‌وکار به دانشجویان و عموم مردم، اشاره کرد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
آنا
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا