ایجاد دانشگاه کارآفرین و خلق ثروت از دانش با راه‌اندازی مراکز رشد امکان پذیر است

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهشهر گفت: راه‌اندازی مراکز رشد، یکی از راه‌های رسیدن به دانشگاه کارآفرین و خلق ثروت از دانش است.

به گزارش کارآفرینی پرس، عبدالکریم الهی در نخستین جلسه هم‌اندیشی اعضای هیئت علمی، کمیته کارآفرینی و سرای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهشهر اظهار کرد: راه‌اندازی مراکز رشد، یکی از راه‌های رسیدن به دانشگاه کارآفرین و خلق ثروت از دانش است و کمک به رونق اقتصادی منطقه مبتنی بر دانش و فناوری پیشرفته، ایجاد فضای مناسب در راستای تجاری کردن دستاوردهای تحقیقاتی و فناورانه، بسترسازی برای ایجاد فرصت‌های شغلی و اشتغالزایی برای دانش‌آموختگان می‌تواند از دیگر دستاوردهای ایجاد مرکز رشد باشد.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهشهر با فضاهای مناسب می‌تواند با راه‌اندازی مرکز رشد، بستر مناسبی برای حمایت شرکت‌های نوپا ایجاد کند و موجب توسعه حرفه‌ای جدید توسط کارآفرینان در قالب واحدهای نوپای فعال و ایده محور در حوزه فناوری‌های پیشرفته باشد. با توجه به ظرفیت و امکانات این واحد دانشگاهی و حضور اعضای هیئت علمی مجرب باید بتواند نیازهای جامعه را پاسخگو باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهشهر تـأکید کرد: این واحد دانشگاهی باید به سمت دانشگاه کارآفرین رفته و محل کسب ثروت باشد و با امکانات موجود به یاری شرکت‌های دانش‌بنیان بشتابد.

جذب دانشجو با راه‌اندازی مرکز رشد

علیرضا قربانی رئیس مرکز رشد استان مازندران نیز درباره اهمیت راه‌اندازی مراکز رشد در دانشگاه‌ آزاد اسلامی استان مازندران گفت: راه‌اندازی مرکز رشد در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهشهر یکی از ابزارهای مهم در جذب نسل چهارم دانشجویان به شمار می‌آید.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
آنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا