اقدام مجلس برای سازماندهی اندیشکده‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان در عرصه‌های قانونگذاری

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس راه اندازی مرکز نوآوری و خانه خلاق قوه مقننه را اقدامی مهم و ضروری برای حوزه حکمرانی و سیاست‌گذاری برشمرد و گفت: تحقق نوآوری در حوزه حکمرانی زمانی شکل خواهد گرفت که ساز و کار نهادینه‌ای برای این کار ایجاد شود و مجلس به صورت نهادینه با نخبگان ارتباط داشته باشد.

به گزارش کارآفرینی پرس، علیرضا منادی سفیدان  با اشاره به راه اندازی مرکز نوآوری و خانه خلاق قوه مقننه، اظهار کرد: این مرکز، بستری برای تعامل و مشارکت در حل مسائل مهم قوه مقننه و کشور را فراهم می‌کند که وظیفه اصلی آن، سازماندهی مجموعه اندیشکده‌ها و شرکت‌های فعال دانش بنیان در عرصه‌های حکمرانی، سیاست‌گذاری و قانونگذاری است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی افزود: مجموعه تولیدات این مرکز نوآوری و خانه خلاق مطمئناً در تعامل میان قوه مقننه و قوه مجریه است و ظرفیت تولید دانش و راه حل‌های نوآورانه بخشی به نظام قانونگذاری و بخشی به دستگاه اجرایی مرتبط خواهد بود و اثر خواهد گذاشت.

وی یادآور شد: تحقق نوآوری در حوزه حکمرانی زمانی شکل خواهد گرفت که ساز و کار نهادینه‌ای برای این کار ایجاد شود و مجلس به صورت نهادینه با نخبگان ارتباط داشته باشد.

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس یازدهم اضافه کرد: موضوع مردمی‌سازی و کارامد‌سازی را به عنوان دو رویکرد مهم دنبال می‌کند تا از ظرفیت‌های نخبگانی کشور در عرصه حکمرانی و قانونگذاری نهایت استفاده را داشته باشیم.

انتهای پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
خانه ملت
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا