تشریح 5 مسابقه دانشجویی با محور ایده‌های نوین/ از مبارزه با گرد و غبار تا کسب و کار در دوران کرونا

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز، جزئیاتی از برگزاری 5 مسابقه ملی و استانی برای دانشجویان با محور ایده‌های نوین علمی را تشریح کرد.دانشجویان علاقه‌مند آثار خود در 5 مسابقه را تا 25 شهریور ارسال کنند.

به گزارش پایگاه خبری کارآفرینی پرس به نقل از آنا، خوشناز پاینده با تشریح جزئیات برگزاری پنج مسابقه ملی و استانی از سوی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز در ترم تابستان ۱۴۰۰ اظهار کرد: این باشگاه دومین مسابقه ملی «ایده‌های نوین مبارزه با گرد و غبار؛ فرصت‌ها و راهکارها» را به همراه جوایز نقدی و غیرنقدی برگزار می‌کند.

وی اضافه کرد: در دومین مسابقه ملی «ایده‌های نوین مبارزه با گرد و غبار؛ فرصت‌ها و راهکارها» ایده‌ها و آثار برتر به مراکز رشد، پارک‌های علم و فناوری و شتاب‌دهنده معرفی می‌شوند و ایده‌های اعضای برتر در قالب طرح‌های پژوهشی مورد حمایت باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان قرار می‌گیرند.

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز با اشاره به موضوعات دومین مسابقه ملی «ایده‌های نوین مبارزه با گرد و غبار؛ فرصت‌ها و راهکارها» عنوان کرد: داوطلبان در بخش علمی (طرح پژوهشی – اختراع – کتاب – محصول دانش‌بنیان – پایان‌نامه)، در بخش فرهنگی و هنری (نقاشی – عکاسی – فیلم کوتاه سه دقیقه‌ای) و در بخش ایده (ساخت ماکت و دستگاه – طراحی مدل و نرم‌افزار) به رقابت می‌پردازند.

اهداف و محورهای مسابقه «ایده‌های نوین مبارزه با گرد و غبار»

پاینده به اهداف و محورهای دومین مسابقه ملی «ایده‌های نوین مبارزه با گرد و غبار؛ فرصت‌ها و راهکارها» اشاره و بیان کرد: تبادل اطلاعات،‌ ایده‌ها و تجربه‌های پژوهشگران ازجمله اهداف مسابقه بوده و محورهای آن هم شناسایی فرآیندهای مؤثر در ایجاد گرد و غبار (محیطی، اقلیمی، انسانی)، اثرات گرد و غبار بر کیفیت هوا، سلامت انسان و محیط زیست، بررسی اثرات توسعه صنعت و معدن بر گرد و غبار، اندازه‌گیری مستقیم و غیرمستقیم طوفان‌های گرد و غبار با استفاده از تکنیک‌های نوین است.

وی، مهلت ارسال آثار به مسابقه ملی «ایده‌های نوین مبارزه با گرد و غبار؛ فرصت‌ها و راهکارها» را ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ عنوان کرد و توضیح داد: داوطلبان آثار خود را از طریق رایانامه atchiauahvaz@gmail.com ارسال کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر در ساعات اداری با شماره ۰۶۱۳۳۳۴۸۳۶۱ تماس بگیرند.

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز به تشریح چزئیات نخستین مسابقه ملی دانشجویی «بازیافت وسایل بازیافتی و دورریختنی» هم پرداخت و بیان کرد که این مسابقه به همراه جوایز نقدی و غیرنقدی برگزار و ایده‌ها و آثار برتر به مراکز رشد، پارک‌های علم و فناوری و مراکز شتاب‌دهنده معرفی می‌شود و ایده‌های اعضای برتر در قالب طرح‌های پژوهشی مورد حمایت باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان قرار می‌گیرد.

پاینده، اهداف برگزاری مسابقه «بازیافت وسایل بازیافتی و دورریختنی» را شناسایی هسته‌های فناور در حوزه بازیافت استارت‌آپ و راه‌اندازی کسب و کار و فیلم کوتاه سه دقیقه‌ای عنوان کرد و با بیان اینکه مهلت ارسال آثار تا ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ است، ادامه داد: داوطلبان آثار خود را از طریق رایانامه matchiauahvaz@gmail.com ارسال کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر در ساعات اداری با شماره ۰۶۱۳۳۳۴۸۳۶۱ تماس یا به لینک زیر http://bpj.iau.ircompetition و http://bpj-sss.iauahvaz.ac.ir مراجعه کنند.

وی از برگزاری مسابقه دانشجویی «دومینو» توسط باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز خبر داد و تشریح کرد: این مسابقه به‌صورت استانی و با جوایز نقدی و ارائه گواهینامه معتبر همراه بوده و ارسال کلیپ به آن حداکثر سه دقیقه است. داوطلبان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند در ساعات اداری با شماره ۰۶۱۳۳۳۴۸۳۶۱ تماس یا به لینک http://bpj.iau.ircompetition – http://bpj-sss.iauahvaz.ac.ir مراجعه کنند.

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز یادآور شد: مهلت ارسال آثار به مسابقه دومینو (ارسال کلیپ حداکثر سه دقیقه) تا تاریخ ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ است و داوطلبان آثار خود را از طریق رایانامه matchiauahvaz@gmail.com ارسال کنند.

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز، مسابقه استانی چندرسانه‌ای با عنوان «معرفی جاذبه‌ها و ناشناخته‌های اکوتوریسمی استان خوزستان» به همراه جوایز نقدی، عکاسی، کلیپ، پوستر و پادکست را از دیگر مسابقات باشگاه در ترم تابستان این دانشگاه عنوان کرد.

پاینده متذکر شد: مهلت ارسال آثار به مسابقه «معرفی جاذبه‌ها و ناشناخته‌های اکوتوریسمی استان خوزستان» هم تا ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ است و داوطلبان آثار خود را از طریق رایانامه matchiauahvaz@gmail.com ارسال کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر در ساعات اداری با شماره ۰۶۱۳۳۳۴۸۳۶۱ تماس بگیرند.

ایده‌های نوین کسب و کار در دوران کرونا

وی بیان کرد: عنوان مسابقه بعدی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز «ایده‌های نوین در کسب و کار در دوران کرونا» نام دارد که با شعار جهش تولید و حمایت همه‌جانبه و رفع موانع به همراه جوایز نقدی و غیرنقدی برگزار و ایده‌ها و آثار برتر داوطلبان به مراکز رشد، پارک‌های علم و فناوری و مراکز شتاب‌دهنده معرفی می‌شود و ایده‌های اعضای برتر در قالب طرح‌های پژوهشی مورد حمایت باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان قرار می‌گیرد.

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز افزود: آثار در قالب کلیپ سه دقیقه‌ای یا نوشتار با حداکثر ۱۵۰ کلمه، جذب ایده‌ها، خدمات فناورانه و نوآورانه در محورهای بازاریابی و فروش، رونق تولید، آموزش الکترونیک و فناوری اطلاعات، گردشگری، صنایع دستی، تفریح و سرگرمی، هنری و ورزشی دریافت می‌شوند.

پاینده تشریح کرد: مهلت ارسال آثار به مسابقه «ایده‌های نوین در کسب و کار در دوران کرونا» تا ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ است و داوطلبان آثار خود را از طریق رایانامه matchiauahvaz@gmail.com ارسال کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر در ساعات اداری با شماره ۰۶۱۳۳۳۴۸۳۶۱ تماس بگیرند.

انتهای پیام/

اگر به اخبار مثبت علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
آنا
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا