سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

رفع موانع کسب و کارهای نوپا در دستور کار مجلس شورای اسلامی است

نماینده مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت همه جانبه به ویژه در حوزه قانون‌گذاری و رفع موانع کسب و کارهای نوپا و دانش‌بنیان در دستور کار مجلس است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، امید کریمیان روز سه شنبه در بازدید از پاویون پارک علم و فناوری کردستان در نمایشگاه الکامپ ۲۷ در تهران اظهار کرد: نمایندگان مردم در مجلس، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت عتف و مسئولان دستگاه‌های مختلف به منظور رفع مشکلات شرکت‌های دانش بنیان، واحدهای فناور، استارت‌آپ‌ها و شتاب‌دهنده‌ها جلسات متعددی را برگزار کرده‌اند و این مهم با جدیت پیگیری می شود.

وی افزود: اگر خواهان اقتصادی پویا و پیشرو باشیم، باید حمایت‌های مورد نیاز شرکت‌های دانش‌بنیان، فناور، نوآور و خلاق را توسعه بخشیم.

نماینده مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: پیش‌نیازهای توسعه فناوری‌های نوین، تصویب قوانین جدید متناسب در این حوزه و تسهیل‌گری در ایجاد و توسعه کسب و کارهای مبتنی بر نوآوری و فناوری‌های نوین است.

کریمیان ادامه داد: با توجه به اینکه در سال‌های قبل تکیه اقتصاد کشور به درآمد حاصل از فروش نفت بود، اکنون حرکت به سوی اقتصاد مبتنی بر دانش در دستور کار است.

وی گفت: نمایشگاه الکامپ نشان از ظرفیت‌های بالای کشورمان در حوزه اقتصاد دانش بنیان و درآمدزایی این شرکت‌ها دارد که به نوبه خود می‌تواند کشور را تا حدود بسیاری از تکیه بر اقتصاد نفتی بی‌نیاز کند.

نماینده مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر این نکته که اقتصاد دانش‌بنیان در کردستان در حال شکل‌گیری است، گفت: با توجه به کمبود زیرساخت‌های صنعتی در استان کردستان، حرکت به سوی اقتصاد دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری در این حوزه می‌تواند موجب ارتقای جایگاه استان در اقتصاد مبتنی بر خلاقیت، فناوری و نوآوری شود.

نماینده مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی افزود: زیست بوم نوآوری و فناوری در کردستان بسیار جوان است و با سرمایه‌گذاری در این حوزه و بهره‌گیری از توان جوانان نوآور و خلاق و صاحبان ایده در این استان می‌توانیم شاهد توسعه اقتصادی استان باشیم.

به گفته کریمیان، اقتصاد دیجیتال، گردشگری، گیاهان دارویی و صنایع دستی ظرفیت‌هایی است که در سال‌های اخیر مورد توجه قرار گرفته است و با توجه به نیروی انسانی فعال، خلاق و نوآور می‌توان از این ظرفیت‌ها نهایت استفاده را به عمل آورد. 

وی با اشاره به تشکیل فراکسیون شرکت‌های دانش بنیان در مجلس شورای اسلامی، اضافه کرد: با توجه به اهمیت حوزه عملکرد شرکت‌های خلاق مجلس شورای اسلامی آماده است تا نام این شرکت‌ها را نیز در قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان قرار دهد و این امر می‌تواند حمایت‌های مورد نیاز فعالان صنایع نرم و خلاق کشور را فراهم کند و به توسعه‌ منطقه‌ای اقتصاد در کشور کمک کند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا