سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

سامانه جدید گمرکی تا پایان تابستان در تمامی گمرک‌های کشور مستقر خواهد شد

وزیر اقتصاد گفت: استقرار ۱۰۰ درصدی سامانه گمرک را تا پایان تابستان در تمامی گمرکات کشور پیاده‌سازی خواهیم کرد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی در مراسم رونمایی از معماری يکپارچه فناوری اطلاعات و مرکز امنیت با بیان اینکه در حوزه فناوری اطلاعات و امنیت نوید حرکت های رو به پیشرفت برای آینده  وجود دارد گفت: وزارت اقتصاد رویکرد  توسعه  را در سه سال دولت سیزدهم پیگیری کرد.

خاندوزی اظهار کرد:هدف گذاری که در وزارت اقتصاد داشتیم آن بود که به سمت بهره‌وری و ایجاد عدالت در نظامات فعلی و جاری اقتصاد  برویم چراکه اساسا بدون داشتن یک راهبرد متناسب  این اقدامات قابل تحقق نیست.

وی افزود: در صورتی که‌ بخواهیم در حوزه مالیات ستانی کارایی داشته باشیم باید شناسایی درآمدهای مالیاتی را انجام دهیم چراکه بدون تکیه بر این ابزارها و معماری سازمانی  امکان دریافت مالیات وجود نخواهد داشت‌.

خاندوزی بیان کرد: حدود ۵میلیون پرونده مالیات بر ارزش افزوده  در ابتدای دولت وجود داشت که این پرونده های مالیاتی  تعیین تکلیف شده است و امروز کمتر از ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار پرونده باقی مانده  که تنها مربوط به دانه درشت ها است.

وی با بیان اینکه  معاونت های وزارت اقتصاد و دارایی  باید چند نکته را در دستور کار خود قرار دهند گفت: در درگاه ملی مجوزها سامانه مودیان مسئله شناسایی متخلفان مالیاتی  را باید در دستور کار خود قرار دهند و همچنین  گمرک استقرار سامانه جدید با سرعت زیاد را در دستور کار قرار دهند و تا پایان تابستان استقرار ۱۰۰ درصدی سامانه گمرک باید انجام شود. 

وی افزود: شفافیت در حوزه بخش خصوصی و ورود صورت های مالیاتی در سامانه باید اجرایی شود. سازمان اموال تملیکی باید سامانه جامع  را در  تمام انبارهای ۳۱ استان کشور قرار دهد و به شکل برخط  این شناسایی ایجاد شود.

وزیر اقتصاد و دارایی تاکید کرد:  پرداخت آنلاین خسارت های بیمه ای و  انجام تسهیلات غیر حضوری در تمامی بانک ها باید فراهم شود.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا