سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

استقرار ۶۰ واحد صنعتی در شهرک‌های جدید بوشهر

استاندار هرمزگان با اشاره به احداث شهرک‌های جدید صنعتی در این استان گفت: ۶۰ واحد صنعتی در شهرک‌های جدید این استان مستقر شده‌ که برای ۴۱ واحد پروانه ساخت صادر شده است‌ و تا پایان سال نیز واحدهای صنعتی جدید مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. 

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، مهدی دوستی روز سه‌شنبه در نشست میثاق و بررسی طرح های پیشران هرمزگان در حوزه‌های کشاورزی، شیلات، صنعت و معدن و شهرک‌های صنعتی استان با اشاره به طرح های کلان اقتصادی استان در مباحث صنعتی و معدنی، بر ظرفیت ویژه هرمزگان تاکید و اظهار کرد: علاوه بر اجرای طرح های مهم صنعتی و معادن بشاگرد، در حال بررسی و مطالعه است و اگر بتوان در بشاگرد پهنه خوبی کشف کرد می‌توان آینده این شهرستان را به طور پایدار تامین کرد. 

دوستی ادامه داد: در استان هرمزگان طرح‌های‌ پیشران توسعه در بخش های مختلف تعریف شده است که سبب پیشرفت متوازن استان خواهد شد. 

وی بیان کرد: توسعه و پیشرفت پایدار هرمزگان در گرو اجرای این طرح ها است و تلاش می‌شود با برگزاری نشست های هماهنگی، میزان پیشرفت طرح ها نیز رصد شود.

نماینده عالی دولت در هرمزگان گفت: در حوزه کشاورزی و شیلات ۲۲ کلان طرح، طراحی شده که برای این طرح ها علاوه بر تامین منابع، میزان اشتغال به ویژه در جوامع محلی نیز دیده شده که می‌تواند رونق را در اقتصاد خرد شکل دهد. 

وی تصریح کرد: یکی از مباحث مهم نوغان داری است که شهرستان هایی با اقلیم مناسب شناسایی و کشت درخت توت انجام شده است؛ همزمان بحث آموزش پرورش کرم ابریشم به جوامع محلی دنبال شده و خوشبختانه با کیفیت ترین محصول هم تولید شده است. 

دوستی با تاکید بر برنامه ریزی برای توسعه پرورش ماهیان گرم آبی در استخرهای کشاورزی، گفت: در حوزه توسعه پرورش ماهیان زینتی نیز طرح های خوبی در دست اجرا داریم که می‌تواند به توسعه اقتصاد خرد و توانمند سازی جوامع محلی کمک کند. 

گفتنی است در این نشست مدیران جهادکشاورزی، شیلات، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، صنعت، معدن و تجارت و شهرک‌های صنعتی گزارش میزان پیشرفت طرح های پیشران در حوزه زیرنظر خود را ارائه کردند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا