سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

ابراهیم نعیمی: آیین‌نامه دانشجویان اشتغال‌آفرین در حال نهایی شدن است

سرپرست معاونت امور دانشجویان داخل گفت: بر اساس آیین‌نامه دانشجویان اشتغال‌آفرین از دانشجویانی که دارای مهارت هایی بوده که منجر به اشتغال آفرینی برای سایر دانشجویان می شوند، تقدیر خواهد شد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از مهر، دکتر ابراهیم نعیمی سرپرست معاونت امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان گفت: دومین نشست دبیران شورای هماهنگی معاونان دانشجویی مناطق ده‌گانه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش‌ عالی کشور به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد در حال برگزاری است.

وی افزود: هدف از راه اندازی دبیرخانه مناطق معاونت های دانشجویی، هم‌اندیشی و تعامل هدفمند در ارتباط با نظام مسائل معاونت‌های دانشجویی دانشگاه‌های کشور و استفاده از تجارب ارزشمند همکاران دانشگاه ها و مناطق در خصوص شناسایی، برنامه ریزی و حل و فصل این نظام مسائل است.

سرپرست معاونت‌ امور دانشجویان داخل تصریح کرد: در ابتدای این نشست شاخص‌های ارزیابی مدیران دانشجویی در ابعاد مختلف شامل: حوزه سراهای دانشجویی، تغذیه، مسائل صنفی _ رفاهی و سایر امور مرتبط و نیز ساختار و نیروها و ارتقای کارشناسان را مورد بررسی قرار دادیم و ان شاء الله در هفتاد و چهارمین نشست معاونان دانشجویی که به میزبانی دانشگاه یاسوج برگزار خواهد شد برای اخذ تصمیم نهایی و ابلاغ ارائه خواهد شد تا در سال آینده بتوانیم رتبه‌بندی دقیقی را نسبت به عملکرد مدیریت‌های امور دانشجویی دانشگاه‌های کشور داشته باشیم.

نعیمی در خصوص آیین‌نامه دانشجویان اشتغال‌آفرین، اظهار کرد: بسیاری از دانشجویانی که در دانشگاه‌ها مشغول به تحصیل هستند داری مهارت های فنی و حرفه‌ای هستند که علاوه بر خوداشتغالی امکان آموزش به دیگران و نیز انتقال این مهارت ها به سایر دانشجویان را دارند و از آنجایی که این موضوع مغفول مانده بود سازمان امور دانشجویان تصمیم گرفت تا این دانشجویان دارای مهارت های ارزشمند را مورد توجه قرار داده و در جشنواره ای از برترین‌های این دانشجویان تقدیر به عمل آورد.

وی اظهار کرد: موضوع مورد بررسی دیگر در این نشست چالش‌های دانشجویان برای ثبت‌نام در المپیاد ورزش‌های فناورانه دانشجویی و ارزیابی عملکرد دانشگاه‌ها در خصوص این موضوع بود که در نتیجه دانشگاه شیراز و دانشگاه علوم کشاورزی ساری به عنوان دانشگاه هایی که بیشترین ثبت‌نام را انجام داده است تجربیات خود را به دیگران انتقال دادند تا معاونان سایر دانشگاه‌ها بتوانند در بخش دانشگاهی این المپیاد که ثبت نام آن در شهریورماه هم امتداد خواهد داشت از این تجربیات استفاده کرده و مرحله دانشگاهی را تا پایان مهرماه با حضور حداکثری دانشجویان به انجام برسانند.

سرپرست معاونت امور دانشجویان داخل اظهار کرد: آیین‌نامه دانشجویان سرآمد و سامانه مختص به آن و همچنین سرفصل‌ها برای نشست آینده معاونان دانشجویی نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نعیمی افزود: مهم‌ترین مساله‌ و دغدغه معاونین دانشجویی موضوع تغذیه دانشجویان و نحوه پشتیبانی مالی از آن و نحوه ارائه خدمات به دانشجویان خارج از سنوات مجاز نیز در این نشست مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی با بیان‌ اینکه آیین‌نامه اسکان دانشجویان در سراهای دانشجویی در نشست مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت؛ اظهار کرد: اسکان دانشجویان در سراهای دانشجویی الزامات و شرایط ویژه ای دارد که با همفکری شورای هماهنگی معاونان دانشگاه ها بحث و بررسی و نهایی خواهد شد.

سرپرست معاونت امور دانشجویان داخل گفت: همه این موارد به عنوان مقدمه ای برای برگزاری هفتاد و چهارمین نشست معاونان دانشجویی دانشگاه‌های کشور است تا بتوانیم پس از برگزاری آن نشست خروجی‌های روشن و عملیاتی را برای اقدام در طول سال تحصیلی آینده در دانشگاه‌ها داشته باشیم.

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا