محمدهادی ایمانیه: تعاونی‌های تولید و اشتغال در فارس راه‌اندازی شود

استاندار فارس خواستار راه‌اندازی بازارچه‌های عرضه مستقیم صنایع دستی در شهرهای استان و راه‌اندازی تعاونی‌های تولید و اشتغال شد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایسنا،محمد هادی ایمانیه امروز، ۱۲ اردیبهشت در اجلاسیه شورای اسلامی استان فارس با تبریک فرارسیدن روز کارگر و معلم اظهار کرد: مشورت و هم‌افزایی شوراهای اسلامی استان‌ها می‌تواند منجر به تغییر و اصلاح قوانین کشوری شود.

وی، پیش‌نیاز اجرایی‌سازی شعار سال را همدلی و هم‌افزایی اعلام کرد و افزود: ارتباط منسجم شوراهای اسلامی با اداره‌کل امور شهری و روستایی استانداری فارس و سازمان همیاری شهرداری‌ها می‌تواند نقش ارزنده‌ای در پیشبرد امور و افزایش هم‌افزایی داشته باشد.

ایمانیه با اشاره به رسیدگی به موضوع ارزش افزوده مالیات و دودرصد مالیات انتقال اظهار کرد: چنانچه نیازی به پیگیری این موضوع در سطح وزارت کشور باشد، استانداری فارس آمادگی کامل همکاری را خواهد داشت.

استاندار فارس از شورای اسلامی شهرها خواست نسبت به تصویب تبصره ۳ برای تأمین آب شرب اقدام کنند و کمیته ناظری متشکل از شهرداری، آبفا و شورای اسلامی شهرستان بر اجرای مطلوب آن نظارت کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش از کارکنان شهرداری‌ها و سایر ادارات دعوت کرد تا با راه‌اندازی تعاونی‌های اشتغال و تولید نسبت به ایجاد ارزش افزوده و حمایت از اقتصاد خانوار اقدام کنند.

به گفته استاندار فارس با سپرده‌های حداقلی کارکنان و تجمیع آن در قالب تعاونی‌های اداری می‌توان گام‌های موثری در زمینه حذف واسطه‌ها برداشت که برکات آن نصیب اعضای تعاونی می‌شود.

وی، دستاورد این فعالیت را جهش تولید اعلام کرد و گفت: با سرمایه‌های تعاونی می‌توان نسبت به راه‌اندازی و احیای کارخانه‌های نیمه تعطیل نیز همت گماشت و به موازات آن از هدر رفت سرمایه‌های مردمی در بازارهایی نظیر بازار ارز پیشگیری کرد.

ایمانیه خواستار راه‌اندازی بازارچه‌های عرضه مستقیم صنایع دستی در شهرهای استان شد و گفت: بسیاری از تولیدکنندگان صنایع دستی توان اجاره مکان‌های تجاری را ندارند و می‌توان با راه‌اندازی بازارچه‌های موقت به صورت یک روز در هفته از گسترش صنایع دستی در جامعه حمایت کرد.

وی از سازمان‌های بیمه‌گر خواست تا نسبت به ارائه پوشش‌های حمایتی برای فعالان حوزه صنایع دستی اهتمام بیشتری داشته باشند.

به گفته ایمانیه، استان فارس بیش از ۸۰ نوع صنایع دستی در استان تولید می‌شود و شیراز پایتخت انواع صنایع دستی ایران اسلامی است.
وی خواستار راه‌اندازی صنایع تبدیلی در صنعت کشاورزی شد و افزود: با تمرکز بر صنایع تبدیلی می‌توان بخش اعظمی از سود واسطه‌گران را نصیب کشاورزان کرد.

استاندار فارس با تاکید بر این موضوع که سود معقول واسطه‌ها قابل قبول است، بیان کرد: پروردگار متعال از کاسب به عنوان «حبیب‌الله» یاد می‌کنند و تجار منصف در مقابل پایمالی حقوق تولیدکنندگان و مصرف کنندگان با سودهای نجومی ایستادگی می‌کنند.

انتهای پیام

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا