۱۰ هزار شرکت دانش‌بنیان در کشور وجود دارد

رئیس جمهور ایران اسلامی با بیان اینکه ۱۰ هزار شرکت دانش‌بنیان در کشور وجود دارد، گفت: به‌کارگیری ظرفیت این شرکت‌ها به افزایش راندمان تولید کمک می‌کند.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از مهر، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی ظهر پنجشنبه در نشست شورای اداری استان سمنان در استانداری ضمن اشاره به ظرفیت‌های استان بیان کرد: سمنان استانی صنعتی، معدنی، کشاورزی و گردشگری است که مزیت‌های قابل توجهی در بعد اقتصادی دارد.

وی با بیان اینکه برای ارتقای بهره وری نیاز داریم که یک نقشه راه داشته باشیم، افزود: باید یک بازنگری در نوع بهره‌وری داشته باشیم تا بهتر از امکانات مان بهره مند شویم.

رئیس جمهور با بیان اینکه در همه حوزه‌های کشور نسبت به بهره‌وری باید تجدیدنظر کنیم، ابراز کرد: باید ببینیم اقداماتی که صورت داده‌ایم چه بهره وری داشته‌اند و آیا می‌توان با استفاده از امکانات، این بهره وری را ارتقا داد یا خیر؟ لذا این امر یکی از نیازهای ما است.

رئیسی بیان کرد: برای مثال امروز از ۱۰ هزار شرکت دانش‌بنیان در کشورمان برخوردار هستیم که مزیت‌ها و ظرفیت‌های عظیمی برای ارتقای بهره وری محسوب می‌شود و باید از آن بهره گیری کرد.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت بسیار بالایی برای انجام کارهای پژوهشی و علمی در کشورمان وجود دارد، افزود: ما در دانشگاه‌های کشور تنها ۱۰۰ هزار عضو هیأت علمی داریم و اینها همه داشته‌های قابل اعتنای ما برای ارتقای بهره وری محسوب می‌شود.

رئیس جمهور دانشگاه‌ها و مجامع علمی و پژوهشی را یکی از مهمترین ظرفیت‌های استان سمنان دانست و تاکید کرد: تصمیم سازان از ظرفیت این نهادهای علمی بهره گیری کنند.

رئیسی با بیان اینکه انتظار مردم این است که ما با مدیریت مان کار جدیدی را صورت دهیم چرا که ظرفیت‌های کشورمان بسیار بالا هستند، ابراز کرد: کسی که در یک حوزه قبول مسئولیت کرد باید تلاش کند که آن مسئولیت را تمام و کمال به انجام برساند.

وی با بیان اینکه کوچک‌ترین کوتاهی و کم‌کاری و بی‌انگیزگی یا مسئولیت‌نشناسی در کل نظام اداری اثرگذار است و این شایسته نظام اسلامی نیست، ابراز کرد: در هر فرآیند اجرایی انجام هر بخشی منوط به این است که بخش قبلی درست انجام شده باشد لذا ابعاد کار مانند چرخ دنده‌های دستگاه عمل می‌کنند در نتیجه توقع ما از مسئولان هم همین است که کارها را به درستی انجام دهند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
مهر

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا