معرفی طرح‌های برتر جشنواره جذب ایده برای کارآفرینی

معاون علمی دانشگاه آزاد میانه گفت:‌ تعداد ۱۲ طرح و ایده برای جشنواره جذب ایده به منظور کارآفرینی ارائه شد که در پایان جشنواره، تعداد ۳ طرح با اعلام نظر هیئت داوران به‌عنوان طرح‌های برتر، برگزیده شدند.

 به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از آنا، علی خانی معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه هدف از برگزاری جشنواره جذب ایده برای کارآفرینی را شناسایی، حمایت و تجاری‌سازی ایده‌های خلاق برشمرد و اظهار کرد: توسعه و ترویج فرهنگ ایده پردازی، کارآفرینی و اشتغالزایی، شناسایی ایده‌های برتر و صاحبان ایده، فراهم کردن زمینه حمایت از ایده‌های برتر اشتغالزا و عملیاتی کردن آنها و کمک به اشتغال پایدار در کشور از دیگر اهداف این جشنواره بود.

وی بیان کرد: برترین ایده‌ها بر اساس نوآورانه بودن، میزان امکان‌پذیری اجرای ایده‌ها، تأثیر بر اشتغال کشور و تعداد اشتغال ایجادی، پایدار بودن اشتغال و نیاز به منابع مالی برای اجرای آن ایده، ارزیابی می‌شوند. تعداد ۳۵ طرح و ایده برای دبیرخانه جشنواره ارسال و از این تعداد، ۲۰ عنوان طرح برای روز برگزاری جشنواره انتخاب شد.

مدیر مرکز رشد شهرستان میانه اضافه کرد: از ۲۰ عنوان طرح انتخاب شده، تعداد ۱۲ طرح و ایده برای روز برگزاری جشنواره، توسط صاحبان طرح انتخاب و ارائه شد که در پایان جشنواره، تعداد سه طرح با اعلام نظر هیئت داوران و اعضای شورای پذیرش مرکز رشد به‌عنوان طرح‌های برتر، برگزیده شدند.

خانی با اشاره به طرح‌های برتر این جشنواره عنوان کرد: فائزه حنیفه با طرح مهارکننده ایمن و نوین برای آنزیم تیروزیناز، رضا تاتی با طرح دستگاه دروگر یونجه چین بشقابی و سمیرا جعفری به همراه سمیه رستمی با طرح دستگاه خنک‌کننده آزمایشگاهی به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند. ۳۵ طرح رسیده به دبیرخانه جشنواره،در مرکز رشد واحد‌های فناور شهرستان میانه مستقر خواهند شد و برای تجاری‌سازی ایده‌ها و طرح‌های خود فعالیت خواهند کرد.

وی مطرح کرد: جشنواره جذب ایده برای کارآفرینی از سوی معاونت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه و با همکاری مدیریت مرکز رشد واحد‌های فناور شهرستان، پارک علم و فناوری استان آذربایجان شرقی، بسیج اساتید این واحد دانشگاهی، سپاه ناحیه میانه، سازمان‌های دولتی شهرستان ازجمله شهرداری، مجتمع فولاد میانه، فرمانداری ویژه شهرستان و کمیته امداد امام خمینی (ره) و با حمایت شرکت‌های آذرباتری ارومیه، خوش نوش امین، بهدشت شایان (آب معدنی تک سو)، آذین گچ، امین فولاد و آیسان بنا کوسالار در محل سالن اجلاس مجتمع آموزشی و تحصیلات تکمیلی این واحد دانشگاهی برگزار شد.

به گزارش آنا، مراسم اهدای جوایز و تجلیل از برگزیدگان با حضور نمایندگان مردم شهرستان میانه در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه، رئیس پارک علم و فناوری استان آذربایجان شرقی، مدیر مراکز رشد استان و دیگر مسئولین ادارات و ارگان‌ها انجام شد.

انتهای پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
آنا

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا