۶۰ هزار مجوز‌ معطل مانده کسب‌وکار در کشور وجود دارد

معاون مرکز بهبود  فضای کسب و کار وزارت اقتصاد گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته تعداد مجوز‌های معطل مانده کسب‌وکار از ۱۲۴ هزار به ۶۰ هزار مورد رسیده است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمدرضا حاجی جعفری معاون مرکز بهبود  فضای کسب و کار وزارت اقتصا‌د در گفت‌وگو با شبکه خبر با بیان اینکه تاخیر در صدور مجوز‌های کسب‌وکار همچنان از سوی دستگاه‌ها وجود دارد گفت:  از آبان ماه سال  ۱۴۰۲ به دستور رئیس مرکز بهبود فضای کسب‌وکار و براساس تکلیف قانون صدور خودکار مجوز‌های معطل مانده اجرایی شد.

به گفته وی، ۱۲۴ هزار مجوز معطل مانده و تاخیر خورده وجود داشت که بعد از  صدور خودکار این ۱۲۴ هزار مجوز به ۶۰ تا ۷۰ هزار مورد رسیده است.

وی با بیان اینکه  نمی‌شود همه مجوز‌ها را به صورت خودکار صادر کرد چراکه برخی از مجوز‌ها ملاحظات زیست محیطی و امنیتی دارند گفت:  سازمان بهبود فضای کسب و کار اقدام به صدور مجوز‌های کم ریسک‌تر و دارای متقاضی بیشتر کرد و در ردیف بعدی اقدام به صدور مجوز‌های دام پزشکی خواهد کرد. 

او گفت: مجوز ۱۷ عنوان کسب‌وکار در حوزه صنایع‌دستی ۵ عنوان مجوز در حوزه گردشگری و تأسیس باشگاه‌های ورزشی که با تاخیر روبرو بود به صورت خودکار انجام شد.

وی بیان کرد: از ابتدای اسفند ماه دوباره فرآیند صدور خودکار مجوز‌های کسب وکار شروع شده است و اگر مجوز به هر بهانه‌ای با تاخیر صادر شود از طریق درگاه ملی مجوز‌ها به سرعت صادر می‌شود.

او گفت: ۳۴۰ هزار تقاضای مجوز کانون آگهی تبلیغاتی صادر شده است و در هفته گذشته هم ۷۶۰ عنوان مجوز پیش نیاز فنی و قایق‌های صیادی صادر شده است.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
باشگاه خبرنگاران جوان

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا