۹۶۰۰ شرکت دانش‌بنیان در کشور فعالیت دارند

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌ جمهور گفت: امروز حدود ۱۰ هزار شرکت دانش‌بنیان در حوزه‌های مختلف در کشور فعالیت دارند.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایسنا، روح‌الله دهقانی‌فیروزآبادی امروز (شنبه ۲۸ بهمن ماه) در دیدار با مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان برتر استان زنجان با بیان اینکه تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان اکنون به رقم ۹۶۰۰ مورد رسیده است، اظهار کرد: یکی از ارکان مهم شکل‌گیری اقتصاد دانش‌بنیان این است که مردم پیامد مثبت آن را در زندگی احساس کنند، بعد از گذشت دو دهه و شکل گرفتن تعداد بسیار زیادی شرکت دانش‌بنیان و فناوری‌های توسعه یافته، امروز حوزه فناوری‌های راهبردی به رشد رسیده است.  

وی با اشاره به روند افزایشی شرکت‌های دانش‌بنیان و به تبع آن محدویت منابع و افزایش مشکلات، تاکید کرد: تلاش بر این است که با هم مسائل را برطرف کنیم یعنی کارها به صورت هدفمند، هدایت شده بزرگ و با هم‌افزایی بیشتری به پیش رود. 

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌ جمهور با بیان اینکه بایستی فکر کنیم که چه کاری می‌توان برای توسعه اکوسیستم انجام داد، ادامه داد: تلاش بر این بوده که خط ریلی جریان علم و فناوری کشور شتاب بیشتری یابد.

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود، اذعان کرد: هوش مصنوعی به عنوان یک فناوری سازنده، یکی از مسائل جدی است که باید به شکل متمرکز و قوی به آن پرداخته شود؛ از سویی دیگر طبق موافقت اصولی اخذ بیش از ۳ تا ۴ همت جهت انجام اقداماتی در این حوزه برای سال آینده در نظر گرفته شده است. 

وی با اشاره به اینکه طبق برنامه هفتم توسعه، ایجاد مرکز ملی آفرینش فناوری در حوزه‌های بزرگ و پیشران فناوری‌های پیشرفته اعم میکروالکترونیک و هوش مصنوعی پیش‌بینی شده است، اذعان کرد: در دوران سازندگی منابع خوب و سرشاری وجود داشت و به دنبال آن مصارف کمتر بود اما اکنون مصارف افرایش پیدا کرده است که نمونه آن را در بنزین مشاهده می‌کنیم.

دهقانی‌فیروزآبادی با بیان اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان ارتباطی با یک دیگر ندارند و موضوع رقابتی است، خاطرنشان کرد: باید برای دستیابی به اهداف تعیین شده به صورت جمعی کار کرد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایسنا

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا