مرکز نوآوری مشترک ایران و تاجیکستان راه‌اندازی خواهد شد

توافق‌نامه همکاری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری و شهرداری «دوشنبه» با هدف راه‌اندازی «مرکز نوآوری ایران و تاجیکستان» و توسعه همکاری‌های فناورانه منعقد شد.

به گزارش کارآفرینی پرس، این توافق‌نامه همکاری در جریان بازدید رستم امامعلی، رئیس مجلس ملی تاجیکستان و شهردار دوشنبه از خانه نوآوری و فناوری ایران با توجه به ابراز علاقه طرفین به تقویت روابط علمی، فناورانه و رشد همکاری‌های اقتصادی بین دو کشور و همکاری مؤثر در زمینه علم، فناوری و نوآوری که موجب افزایش رشد اقتصادی و اجتماعی دو کشور می‌شود به امضای معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس‌جمهوری و رییس مجلس ملی و شهردار شهر دوشنبه تاجیکستان رسید.

این توافق‌نامه با محوریت «ایجاد مرکز نوآوری و فناوری جمهوری اسلامی ایران و جمهوری تاجیکستان» و «گسترش چارچوب همکاری‌ها در حوزه فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان» منعقد شده که براساس آن، ایران و تاجیکستان در قالب تعریف پروژه‌های مشترک توسعه علم و فناوری آینده، توسعه ظرفیت‌های جدید برای شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوری و توسعه همکاری‌های تحقیقاتی در حوزه فناوری‌های راهبردی با یکدیگر همکاری خواهند داشت.

کمیته کار مشترک با هدف پیشبرد بهتر محورهای مورد تاکید در این توافق‌نامه تشکیل و طرفین در قالب کمیته کاری مشترک در زمینه برنامه‌ریزی، هماهنگی، نظارت و ارزیابی روند اجرای فعالیتهای مشترک مطابق با این یادداشت تفاهم اقدام می‌کنند. فعالیت کمیته مشترک با هدف ایجاد شرایط سازمانی، حقوقی، فنی و مالی برای اجرای این یادداشت تفاهم خواهد بود و پیشنهادهای هماهنگی و نظارت بر اجرای این یادداشت تفاهم را ارائه می‌کند. کمیته مشترک جلسات خود را در جمهوری اسلامی ایران و جمهوری تاجیکستان و در صورت لزوم به صورت مجازی برگزار خواهد کرد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا