طیب جعفری: زنان ۴۲ درصد مجوزهای کسب و کار زنجان را دریافت کردند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: طی یکسال گذشته سهم مردان در این استان از مجوزهای کسب و کار صادر شده ۵۷.۹ درصد و سهم زنان ۳۴.۹ درصد بوده است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، طیب جعفری افزود: طی این مدت ۱۲ هزار و ۲۶۴ مورد درخواست مجوز کسب و کار در استان دریافت کرده‌ایم که ۶۵ درصد از سوی مردان و ۳۵ درصد توسط زنان ثبت شده است.

وی ادامه داد: طی یکسال گذشته منتهی به آبان ماه امسال، حدود ۹۱ درصد درخواست‌های صدور مجوز در استان مربوط به اشخاص حقیقی و ۹ درصد مربوط به اشخاص حقوقی بوده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: این اطلاعات بر اساس داده‌های ثبت شده در درگاه ملی مجوزهای کشور است و این سامانه هم توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی براساس ماده هفت قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴، ایجاد شده است و مرجع رسمی تعیین شرایط مجوزهای کسب و کار محسوب می‌شود.

جعفری خاطرنشان کرد: امسال ایجاد ۱۶ هزار فرصت شغلی جدید در استان زنجان هدفگذاری شده که به گفته مسئولان تا نیمه نخست سال جاری بیش از ۵۰ درصد آن محقق شده است و انتظار می‌رود تا پایان سال مجموع عملکرد استان در این زمینه همچون سال گذشته بیش از هدفگذاری باشد.

به گزارش ایرنا، ‌سهم زنجان از هدفگذاری ایجاد اشتغال در سال گذشته ۱۴ هزار و ۱۷۰ شغل تعیین شده بود که بر اساس اعلام مسئولان بر پایه آمارهای ثبتی دستگاه های اجرایی در سامانه رصد این هدفگذاری به میزان ۱۱۶ درصد یعنی حتی بیش از هدف تعریف شده تحقق یافت.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا