درباره درخواست بزرگترین موسسه کارآفرینی جنوب شرق آسیا برای همکاری با ایران

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

موسسه ایواپی به عنوان بزرگترین موسسه کاریابی اندونزی با اهداف توانمندسازی اقتصادی و کارآفرینی زنان، پیشنهاد همکاری با زنان کارآفرین و تاجر ایران را به معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده ارایه کرد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، انسیه خزعلی معاون رییس جمهور که به اندونزی سفر کرده است، با موسسه ایواپی که بزرگترین موسسه کاریابی این کشور به شمار می رود، دیدار و گفت و گو کرد.

‌معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در این دیدار ضمن برشمردن برخی اقدامات ایران نظیر حمایت از مراکز رشد و استارت‌آپها، تعاونی‌های زنان، صندوق‌های حمایت از دانشجویان، کارآفرینان و مشاغل خرد زنان روستایی، کاهش زمان اخذ مجوز برای بانوان متقاضی مشاغل خانگی از هشت ماه به دو هفته و ایجاد بازارچه‌های موسمی، دائمی و مرزی از همکاری کارآفرینان و بازرگانان زن ایرانی با اعضای ایواپی استقبال، و برای شروع کار، پیشنهاد ایجاد بازارچه دیجیتال را مطرح کرد.

به گفته وی، این بازارچه در گام نخست، فرصت عرضه محصولات دو کشور و آشنایی با ظرفیت‌های موجود را فراهم می‌آورد و در گام بعد، امکان خرید و فروش محصولات را مهیا می‌نماید.

در این نشست، زنان کارآفرین و بازرگان اندونزیایی دغدغه‌ها و پرسشهایی نظیر نرخ تعرفه صادرات مواد اولیه منسوجات و محصولات آن به ایران، ظرفیت‌ها و محدودیت‌های صادرات و واردات بین دو کشور، راهکارهای تسریع تبادل مالی در شرایط تحریم و نظایر آن را طرح و پاسخ‌های خود را از معاون رییس جمهور دریافت کردند.

موسسه ایواپی با اهداف توانمندسازی اقتصادی و کارآفرینی زنان در دو سطح ملی و بین‌المللی، ظرفیت‌سازی و آموزش تجاری‌سازی فعالیت‌های اقتصادی شکل گرفته است و ۳۰ هزار عضو فعال در ۳۴ استان و ۲۸۰ منطقه در سراسر اندونزی دارد.

بازدید معاون رئیس جمهور از مسجد بزرگ استقلال در جاکارتا

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در این سفر همچنین از مسجد بزرگ استقلال در جاکارتا بازدید و با امام جمعه و تولیت این مسجد ملاقات و گفت‌وگو کرد.

انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در ادامه سفر به اندونزی ضمن بازدید از مسجد بزرگ استقلال در جاکارتا با امام جمعه و تولیت این مسجد که به طور مستقیم توسط رئیس جمهور اندونزی منصوب شده و از اعضای کابینه دولت این کشور است، ملاقات و گفت‌وگو کرد.

خزعلی در این دیدار ضمن اشاره به حملات ددمنشانه رژیم صهیونیستی علیه مردم بی دفاع فلسطین که با هدف نسل کشی فلسطینیان انجام می شود ضرورت هوشیاری امت مسلمان و نقش علما در بیدار سازی مردم جهان در این موضوع را یادآور شد.

نصرالدین عمر امام جماعت مسجد بزرگ استقلال نیز با اشاره به نقش جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک قدرت منطقه ای در جهان اسلام، ضرورت اتحاد مسلمانان همه مذاهب را مورد تاکید قرار داد.

وی با اشاره به اکثریت جمعیت زنان در اندونزی تعداد علمای زن را ۱۰ درصد مردان و ناکافی دانسته و همکاری با کشورمان در زمینه آموزش و تربیت طلاب زن را خواستار شد.

همچنین نصرالدین عمر خواستار استفاده از نرم‌افزارهای کتب اسلامی که توسط ایران تهیه شده جهت استفاده طلاب علوم دینی در اندونزی شد.

مسجد استقلال اندونزی بزرگترین مسجد شرق آسیا و سومین مسجد بزرگ دنیاست و ظرفیت حضور ۲۰۰ هزار نمازگزار را دارد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا