سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

رضا قدیری: دانشگاه مهارت‌محور به دانشگاه کارآفرین تبدیل خواهد شد

رئیس دانشگاه آزاد رفسنجان گفت: دانشگاهی که نگاهش حل مسئله و مهارت‌محور باشد به یک دانشگاه کارآفرین مبدل می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایسنا، دکتر رضا قدیری ۱۶ آذرماه در نشست خبری به‌مناسبت روز دانشجو با تبریک این روز اظهار کرد: در دوران پساکرونا نگاهی که برای دانشگاه ترسیم شد بر اساس مهارت‌محوری، حل مسئله و کارآفرینی بود، شعاری که دانشگاه‌های نسل چهارم روی آن تمرکز دارند و باید روی آن کار کنند. این شعار شاید به‌نظر یک شعار ایده‌آل باشد اما حرکت خوبی در این زمینه شروع شده و اکثر دانشجویان این نگاه مهارتی را می‌بینند.

وی بیان کرد: در سال ۱۴۰۲ بر اساس برنامه‌ریزی که داشتیم ۱۲۰ کارگاه مهارتی تشکیل شده و دانشجو متناسب با رشته خود مهارتش را کسب می‌کند و زمانی که از دانشگاه فارغ‌التحصیل می‌شود، مهارت لازم را دارد تا وارد بازار کار شود.

وی عنوان کرد: نگاه حل مسئله اگر کاربردی نباشد، جایگاه علم بی‌فایده است، علم و دانشگاه و اساتیدی مثمرثمر هستند که در مسائل اصلی و کاربردی نظر داده و بتوانند مسائل را حل کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رفسنجان با بیان این‌که پایان‌نامه‌های دانشجویی در حل مسائل شهرستان می‌توانند نقش‌آفرین باشند، افزود: این حرکت از سال قبل آغاز شده که دانشجو و استاد موظفند پیرامون موضوعات در خصوص یکی از مسائل شهر، استان و کشور کار کنند و در نهایت دانشگاهی که نگاهش حل مسئله و مهارت‌محور باشد به یک دانشگاه کارآفرین مبدل می‌شود.

قدیری از طرح کشت‌بافت گیاهی دانشگاه سخن به‌میان آورد که در کشور بی‌نظیر بوده و گفت: این طرح ظرفیت تولید یک میلیون نهال به روش دانش‌بنیان دارد که در حال افزایش است و ماهیانه ۵۰ هزار گل زینتی در این مجموعه در حال تولید است.

وی افزود: ۱۳ هزار متر گلخانه در سه سالن ۴۰۰۰ متری کاملا استاندارد، هیدروپونیک و هوشمند در دانشگاه بی‌نظیر است که سال قبل ۲۵۰ تن گوجه‌فرنگی از این مجموعه برداشت شده است.

به گزارش ایسنا، رئیس دانشگاه آزاد بهرمان رفسنجان نیز در این نشست در پاسخ به پرسشی در خصوص آسیب‌ها و مشکلاتی که در شهر وجود داشته و دانشگاه چه کمکی کرده یادآور شد: اولین رویداد بهینه‌سازی مصرف آب در دانشگاه برگزار و ۶۰ ایده وارد شد و ۲۰ ایده انتخاب شدند که پنج ایده به مرکز شتاب‌دهی شهید ستاری انتقال یافتند.

رجبی از فعالیت یک شرکت دانش‌بنیان در مرکز رشد دانشگاه خبر داد که در حوزه سرمازدگی فعالیت می‌کند و توضیح داد: فلزی تولید کردند که ۳ تا ۱۲ ثانیه دمای آن به ۳۰۰ درجه هم می‌رسد که در حال تست در باغات کشاورزی است.

وی اضافه کرد: در حوزه آسیب‌های اجتماعی، گروه روانشناسی دانشگاه طرح‌ها، نشست‌ها و بازدیدهای زیادی انجام دادند و در اغتشاشات شش کرسی برگزار و دانشجویان حرف‌های خود را مطرح و تنش‌ها پایان یافت و هیچ مشکلی در دانشگاه رفسنجان نداشتیم.

انتهای پیام

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایسنا

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا