درباره پرداخت ۳۱ میلیارد تومان تسهیلات در حوزه مشاغل خانگی یزد

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: ۳۱ میلیارد تومان تسهیلات در حوزه مشاغل خانگی در استان یزد پرداخت شده است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، فریبا آیت اللهی مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: از ابتدای مرداد امسال تاکنون مبلغ ۳۱ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به متقاضیان طرح‌های مشاغل خانگی در استان یزد پرداخت شده است.

او با بیان اینکه مشاغل خانگی یکی از راه‌های درآمد و تامین معیشت خانوار‌ها است اظهار کرد: از مرداد امسال تاکنون به ۵۱۶ طرح مشاغل خانگی به مبلغ ۳۱ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شد.

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد افزود: با پیگیری‌های به عمل آمده سهم استان از تسهیلات مشاغل خانگی از ۸۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان در سال ۱۴۰۱ به ۱۰۲ میلیارد و ۴۸۰ میلیون تومان در سال ۱۴۰۲ افزایش یافت که افزایش ۱۷ درصدی را شاهد بودیم.

او افزود: با اجرای صحیح سیاست‌های ابلاغی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امسال، تعداد پنج هزار و ۷۰۰ مجوز مشاغل خانگی در سطح استان صادر شده است. 

آیت اللهی به سهم اشتغال ایجاد شده این طرح‌ها در استان اشاره کرد و افزود: با پرداخت این تسهیلات زمینه ایجاد ۷۰۰ فرصت شغلی جدید در استان فراهم شده است. 

او در پایان تصریح کرد: مابقی تسهیلات این طرح‌ها از سوی بانک‌ها در حال پرداخت است.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
باشگاه خبرنگاران جوان

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا