فعالیت‌های دانش‌بنیان حوزه عمران و ساختمان حمایت می‌شود

دبیر ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان عمران و ساختمان معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور گفت: از شرکت‌های دانش‌بنیان این حوزه حمایت می‌کنیم.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از آنا، همزمان با برگزاری بیست‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی تأسیسات و سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی، دبیر ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان عمران و ساختمان معاونت علمی و هیئت همراه از غرفه شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی و دیگر شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور فعال در حوزه تأسیسات ساختمانی بازدید کردند.

در راستای تأکید معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور بر بهره‌مندی مضاعف از ظرفیت‌های علمی، فناوری و دانش‌بنیان موجود در کشور، سید جواد سادات فریزنی، دبیر ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان عمران و ساختمان به گفت‌وگوی بی‌واسطه و شنیدن نقطه نظرات تولیدکنندگان و دست‌اندرکاران حوزه تأسیسات ساختمانی پرداخت.

در جریان این بازدید، دست‌اندرکاران صنعت تأسیسات و شرکت‌های فعال این حوزه و همچنین نخبگان و محققان جوان کشورمان ضمن ارائه گزارشی از دستاورد‌های خود، پیشنهاد‌ها و دیدگاه‌هایشان را با وی در میان گذاشتند.

سادات فریزنی دبیر ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان عمران و ساختمان با تقدیر از اقدامات ارزنده فناوران دانش‌بنیان بخش تأسیسات صنعت ساختمان کشور، آمادگی کامل ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان عمران و ساختمان را برای حمایت و اعطای کامل تسهیلات پیش‌بینی شده در قانون جهش تولید دانش‌بنیان نظیر اعتبار مالیاتی و حمایت‌های تبصره ۱۸ اعلام کرد.

 وی نیز بر حمایت همه‌جانبه از فعالیت‌های فناورانه و دعوت به ایجاد کنسرسیوم‌های دانش‌بنیان و نقش‌آفرینی و مشارکت شرکت‌های بزرگ‌مقیاس این حوزه با شرکت‌های نوپا و دانش‌بنیان تأکید کرد.

وی همچنین با اشاره به تأکیدات معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور و نیاز به فناوری‌های نوین و دانش‌بنیان در «نهضت ملی مسکن»، تأسی به فناوری‌های نوین و بهره‌مندی از خدمات دانش‌بنیان تولیدکنندگان کشور را گامی حیاتی برای این حوزه دانست.

دبیر ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان عمران و ساختمان هم‌چنین با استقبال از مشارکت واحد‌های بزرگ‌مقیاس و نقش‌آفرین در صنعت ساختمان، آمادگی این ستاد در حمایت از خدمات فنی و مهندسی این تولیدکنندگان و تسهیل حضور آن‌ها در غرفه‌های معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری در نمایشگاه‌های بین‌المللی در سایر کشور‌ها به‌منظور توسعه صادرات خدمات و محصولات دانش‌پایه را اعلام کرد.

به گفته وی، شرکت‌های دانش‌بنیان، فناور و نقش‌آفرین در تمامی رشته‌های مرتبط با صنعت ساختمان می‌توانند جهت بهره‌مندی از حمایت‌های یادشده درخواست خود را در سامانه‌های معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری به ثبت برسانند.

انتهای پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا