۹ هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغال حمایتی در خراسان جنوبی پرداخت خواهد شد

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی گفت: در سال جاری ۹ هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغال حمایتی توسط سه دستگاه متولی در استان پرداخت می‌شود.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایسنا، جواد اشرفی، روز، دوشنبه ۱۷ مهر در گروه کاری اشتغال حمایتی خراسان جنوبی اظهار کرد: این تسهیلات توسط سه دستگاه حمایتی استان از جمله کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی و بنیاد شهید و امور ایثارگران با تعهد اشتغالزایی ۹ هزار نفر در حال پرداخت است.

به گزارش ایسنا، وی با اشاره به اینکه از مجموع ۹ هزار میلیارد تسهیلات حمایتی استان، هفت هزار میلیارد ریال توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) به جامعه هدف پرداخت خواهد شد، بیان کرد: تلاش ما با پرداخت تسهیلات حمایتی توانمندسازی جامعه هدف است و در همین راستا در آبان ماه جاری جشن خودکفایی و توانمندسازی ۲ هزار و ۱۰۰ خانوار کمیته امداد امام خمینی(ره)، را در استان خواهیم داشت.

معاون استاندار به همراهی بانک‌های استان در پرداخت تسهیلات حمایتی اشاره کرد و گفت: سال گذشته بانک‌های استان رتبه پنجم کشور را در پرداخت تسهیلات حمایتی کسب کردند و امیدواریم در سال جاری هم این همراهی وجود داشته باشد تا شاهد جذب حداکثری این تسهیلات در خراسان جنوبی باشیم.

اشرفی خاطرنشان کرد: رسته‌های شغلی مزیت‌دار استان شناسایی و تلاش ما این است که مشاغل جدید در این رسته‌ها ایجاد شود.

محمد عرب، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی نیز گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون هزار میلیارد ریال تسهیلات حمایتی به جامعه هدف در استان پرداخت کردیم که برای هزار نفر هم شغل ایجاد شد و بیشترین اشتغال ایجاد شده در زمینه خدمات بوده‌ است.

وی از خودکفایی ۲ هزار و ۱۰۰ خانوار مددجوی زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) در دو سال اخیر خبر داد و گفت:در آبان ماه امسال جشن خودکفایی این مددجویان را در قالب جشن “بلندای همت” و با حضور مسئولان کشوری برگزار خواهیم کرد.

عرب بیان کرد: اصولی‌ترین روش فقرزدایی آموزش، مهارت آموزی، توانمندسازی محرومان و ایجاد اشتغال است که به خوبی در کمیته امداد امام خمینی(ره) دنبال می‌شود.

به گفته وی؛ سقف پرداخت تسهیلات حمایتی این نهاد ۱۵۰ میلیون تومان است اما در زمینه دانش بنیان این رقم تا ۳۰۰ میلیون تومان هم افزایش پیدا می‌کند.

انتهای پیام 

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایسنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا