اجرای طرح «تکام» در البرز پیگیری می‌شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز با اشاره به اجرای طرح توانمندسازی و کارآفرینی مردم پایه (تکام) به منظور مهاجرت معکوس در روستاهای استان البرز گفت: این طرح در راستای پیشرفت همه جانبه روستا و مطالبه شتاب بخشیدن به جریان مهاجرت معکوس بر مبنای تقویت حکمرانی روستایی و اصلاح ترکیب جمعیتی روستا در جهت فراهم شدن شرایط برای ایفای نقش تولیدی روستا است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از وزارت کشور، روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، احمد افضلی در سومین جلسه طرح تکام توانمند سازی و کار آفرینی مردم پایه که با حضور سردار دُر جانشین قرارگاه جهادی وزارت کشور دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۲ در سالن معاونت عمرانی برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به  تصویب طرح تکام در شورای برنامه ریزی استان مقرر شد دستگاههای اجرایی استان نسبت به ارایه گزارش از اقدامات صورت گرفته در نیمه اول سال ۱۴۰۲ و همچنین پیگری طرح های قابل اجرا در چارچوب وظایف تعریف شده در نظام نامه های ابلاغی توسط وزارت کشور برنامه ریزی و اقدام لازم را به عمل آورند.

معاون استانداربا بیان اینکه دستگاه‌های ملی هم مسئول راهبری و نظارت طرح مذکور هستند، گفت: عملکرد در اجرای طرح تکام یکی از شاخص‌های بررسی عملکرد دستگاه‌های اجرایی در استان است و تمامی دستگاههای مسئول باید اجرای طرح «تکام» را به عنوان یک کارویژه دنبال کنند. 

وی با بیان اینکه وزارت کشور به منظور تدوین الگوی مهاجرت معکوس بر مبنای تقویت حکمرانی روستایی اقدام به تنظیم طرح تکام کرد و برنامه های اجرایی آن به دستگاهها ابلاغ شده است.

افضلی تصریح کرد: یکی از اصلی ترین اهداف طرح تکام، نظام مهاجرت معکوس است که به مواردی همچون ترغیب مهاجران برای بازگشت به روستا، با ارائه مشوق های مهاجرت معکوس به حاشیه نشینان شهری با تسهیلات اشتغال در روستا به مهاجرین دائم به روستا اشاره شده است.

انتهای پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
وزارت کشور

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا