رونمایی از طرح کارآفرینی بدون سرمایه توسط پیشخوان ملی

موسسه خصوصی و دانش‌بنیان پیشخوان ملی در شهریور ماه امسال از طرحی تحت عنوان «برنامه کارآفرینی آسان» یا به اختصار «باران» رونمایی کرد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از فارس، هدایت‌اله سلیمی رئیس هیئت مدیره شرکت یارا تجارت الکترونیک بنیان و موسس پیشخوان ملّی گفت: در این طرح علاقمندان به کارآفرینی در حوزه های نوآور تجارت الکترونیک با پشتیبانی کامل و همه جانبه «گروه اقتصادی پیشخوان ملّی» و سامانه‌های زیر مجموعه آن می‌توانند با نام تجاری اختصاصی و تحت مالکیت خود، بدون سرمایه اولیه و در ۷ روز کاری کسب و کارهای مختلف سرمایه‌بر و پیچیده را تاسیس و به بهره‌برداری برسانند.

او ادامه داد: یکی از فازهای اجرایی مهم برنامه باران که با همکاری مشترک پیشخوان ملّی و ۴ مجموعه دیگر تحت عنوان سامانه رمزپایه ملّی چنج، پرداخت‌ یار ملّی پی، سکوی سرمایه گذاری ملّی سرمایه و کارخانه فناوری ملّی تِک به بهره‌برداری رسیده است، امکان ساخت صرافی پیشرفته ارزهای دیجیتال در ۷ روز کاری و بدون سرمایه است. 

سلیمی خاطرنشان کرد: این صرافی به هسته معاملاتی پیشخوان ملّی متصل بوده و همه سرمایه‌های ارزی و ریالی آن از طریق این مجموعه تامین می‌شود. 

به گفته او؛ علاوه بر این، اختصاص مرکز تماس، پشتیبانی‌های تمام وقت و توسعه مستمر خدمات صرافی های ساخته شده در برنامه باران بر عهده پیشخوان ملّی خواهد بود. 

سلیمی تصریح کرد: به زبان ساده کارآفرینانی که از طریق برنامه کارآفرینی آسان پیشخوان ملّی اقدام به تاسیس کسب و کار صرافی ارزهای دیجیتال می‌کنند، در ازای پرداخت ۳۰ درصد از درامدهای خود یک کسب و کار فعال با ۵۰ میلیارد ریال پشتوانه مالی و پشتیبانی همه جانبه را تحویل گرفته و تنها وظیفه معرفی، تبلیغات و فروش را برعهده خواهند داشت.

موسس پیشخوان ملّی همچنین در خصوص مزایای این طرح افزود: کمبود سرمایه، به طول انجامیدن اجرای یک پروژه و ایجاد، نگهداری و توسعه زیرساخت‌ها از جمله مهمترین موانع پیش روی کارآفرینانی است که در حوزه‌های نوآور تجارت الکترونیک فعالیت می‌کنند. 

او ادامه داد: پیشخوان ملّی با تخصیص بخش بزرگی از ظرفیت‌های اقتصادی خود قصد دارد تا با ایجاد برنامه‌های کاربردی مشارکتی، این موانع را از سر راه کارآفرینان بردارد. همچنین در این برنامه، کارآفرین به طور همه جانبه تحت حمایت حقوقی و اقتصادی پیشخوان ملّی قرار خواهد گرفت. 

سلیمی گفت:  طبق برآورد پیشخوان ملّی، برنامه باران تا سال آینده ظرفیت ایجاد ۲۰۰۰ شغل را خواهد داشت.

او در رابطه با ابعاد این برنامه نیز خاطرنشان کرد: زیر ساخت صرافی‌های ارزهای دیجیتال تولید شده در برنامه باران، به لحاظ تکنولوژی، امکانات و امنیت در سطح بسیار مطلوبی قرار داشته و با تلاش مستمر متخصصان پیشخوان ملّی همگام و هم تراز با آخرین دستاورد های جهانی است و به علت تلفیق تمرکز زدایی بلاکچینی و تمرکز گرایی هسته معاملاتی، کارآفرینان به هیچ عنوان تحت تاثیر خطرات مهلکی نظیر نوسانات اقتصادی یا ریسک‌های امنیتی و زیرساختی قرار نمی‌گیرند و در واقع تمام بار حقوقی و مالی این موارد بر عهده پیشخوان ملّی خواهد بود.

سلیمی در خاتمه یادآور شد: متقاضیان و علاقه مندان به کارآفرینی در حوزه بازارهای نوین مالی می‌توانند از طریق سامانه رمز پایه ملّی چنج به آدرس www.mellichange.com و یا پیشخوان ملّی به آدرس www.melli.land درخواست خود را برای ساخت کسب و کار صرافی ارزهای دیجیتال ثبت کنند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
فارس

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا