مرکز اشتغال ماده ۱۶ استان البرز راه‌اندازی شد

مرکز اشتغال و حرفه‌آموزی ماده ۱۶ شهرستان چهارباغ با ظرفیت ۲۵۰ نفر اشتغال افتتاح شد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از صدا و سیما، دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در مراسم افتتاح این مرکز گفت: در این مجموعه ۷ سالن تولیدی شامل بخش‌های صنایع چوبی، تولید لوازم الکتریکی ، تولید لوازم ورزشی، تزریق پلاستیک، خیاطی و … فعالیت خود را با حمایت شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آغاز می کنند.

مومنی با اشاره به اینکه مهمترین رویکرد ستاد مبارزه با مواد مخدر در کشور مهارت‌آموزی و ایجاد اشتغال برای مددجویان است، افزود: در مراکز ماده ۱۶ استان البرز ۲ هزار و ۱۰۰ معتاد متجاهر مراحل درمان خود را طی می‌کنند که با نگاه مهارت آموزی بیش از یک هزار نفر از این افراد در حال آموزش مهارت و اشتغال می باشند.

او افزود: شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر از تمام کارآفرینان خیر دعوت می‌کند تا با برخورداری از تسهیلات ستاد در امر مهارت‌آموزی به معتادان متجاهر فعالیت کنند.

استاندار البرز هم در این مراسم  با اشاره به اینکه  استفاده از ظرفیت خیرین برای مهارت‌آموزی و اشتغال مهمترین رویکرد مسئولان در استان البرز است، افزود: بهبود معتادان، دست یابی به اشتغال و بازگشت آن‌ها به آغوش خانواده و جامعه از جمله برنامه‌های استان است.

عبدالهی افزود: پیش از افتتاح این مرکز ۷۵۰ نفر از مددجویان ماده ۱۶ استان، در مراکز اشتغال و حرفه‌آموزی ،مشغول فعالیت بودند که با افتتاح این مراکز تولیدی ۲۵۰ نفر به مجموعه مهارت‌آموزان مراکز ماده ۱۶ استان افزوده شد.

او گفت: با توجه به گزارش‌های احصا شده، در استان البرز حدود ۵ هزار معتاد متجاهر وجود دارد که اکنون حدود ۲ هزار نفر از آنها جمع آوری شده‌اند و درصدد هستیم اردوگاه‌های سایر شهرستان‌های استان را برای تکمیل برنامه‌ها، راه‌اندازی کنیم.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
صدا و سیما

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا