فعالیت ۲۸۰ شرکت فناور و دانش‌بنیان در اردبیل

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

 رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل گفت: در حال حاضر بیش از ۲۸۰ شرکت فناور و دانش‌بنیان با اشتغالزایی بیش از یک هزار و ۱۰۰ نفر نیروی انسانی جوان و نخبه در اردبیل فعال هستند.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از مهر، یوسف عباسپور، اظهار کرد: رسالت راهبردی پارک علم و فناوری اردبیل نفوذ فناوری در صنعت کشاورزی و جامعه و ایجاد ثروت از طریق ارتقا فرهنگ نوآوری و افزایش قدرت رقابت در میان شرکت‌هایی است که بر پایه علم و فعالیت تلاش می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: برای نیل به این هدف پارک اردبیل مأموریت دارد با مدیریت جریان دانش و فناوری و با ارائه خدمات و حمایت‌های ویژه ایجاد و رشد شرکت‌های نوآوری را از طریق مراکز رشد تسهیل کند.

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل گفت: در حال حاضر پارک علم و فناوری استان اردبیل با یک مرکز رشد جامع، دو مرکز رشد اقماری، سه مرکز رشد مشترک و ۵ مرکز نوآوری فعالیت کرده و بیش از ۲۸۰ شرکت فناور و دانش‌بنیان زمینه اشتغال بیش از یک هزار و ۱۰۰ نفر نیروی جوان و نخبه را فراهم کرده است.

عباس پور از اخذ موافقنامه ۱۰ درصد اعتبارات تملک دارایی استان به مبلغ ۶۸ میلیارد تومان برای تکمیل زیرساخت‌های پارک علم و فناوری اردبیل خبر داد و بیان کرد: مبلغ ۲ میلیارد تومان به منظور تجاری‌سازی محصولات فناورانه و نوآورانه از طرف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اختصاص یافته است.

وی با اشاره به آماده سازی نقشه‌های اجرایی و طرح توجیهی شهرک علم و فناوری استان اردبیل به مساحت ۳۵ هکتار تصریح کرد: این نقشه‌ها به اداره کل راه و شهرسازی برای در اختیار گرفتن زمین و شروع عملیات اجرایی ارسال شده است. عباس پور همچنین از دریافت مجوز کمیسیون ماده ۲۳ در راستای پروژه تأمین فضای پژوهشی و فناوری پارک علم و فناوری استان اردبیل خبر داد و اظهار کرد: برگزاری و مشارکت در پنج رویداد در حوزه‌های مختلف به منظور رفع موانع و چالش‌های استان در زمینه‌های رویداد کشاورزی دانش بنیان، صنعت زنبور عسل، رویداد آب، رویداد تانا و رویداد تا ثریا در سال گذشته انجام شده است.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
مهر
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا