رونمایی از نظام جدید ارزش‌گذاری دارایی‌های نامشهود

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

نظام جدید ارزش گذاری دارایی‌های نامشهود با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رونمایی شد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از آنا، روح الله دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهوری در آیین رونمایی از نظام جدید ارزش‌گذاری دارایی‌های نامشهود با اشاره به نقش این دارایی‌ها در توسعه اقتصاد دانش‌بنیان افزود: طی بررسی‌ها و مطالعات متعدد، دریافتیم که بخش عمده دارایی شرکت‌های پیشرو و موفق دنیا، نامشهود است، به طوری که بخش اصلی دارایی ۹۵ شرکت از ۱۰۰ شرکت برتر فناوری دنیا، مربوط به دارایی‌های نامشهودبوده و این دارایی‌ها سهمی تا بیش از ۱۱۰ درصد از کل دارایی شرکت‌های بزرگ دنیا را شکل می‌دهد.

وی با بیان این‍که ارزش‌گذاری دارایی‌های نامشهود می‌تواند به توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و کاهش تورم منجر شود، افزود: دارایی‌های نامشهود همان حوزه‌ای است که می‌تواند نقدینگی بلاتکلیف را از بازار جمع و هدفمند کند. اگر به دنبال توسعه اقتصاد دانش‌بنیان هستیم، باید مسیر ارزش‌گذاری دارایی‌های نامشهود را هموار کنیم.

دهقانی با اشاره به ضرورت اجرای این نظام ارزشگذاری گفت: ابزار‌های لازم برای ارزیابی وجود دارد، اما آن چه که نیاز داریم اعتباردهی به دارایی‌های نامشهود است و می‌بایست نظام اعتباردهی به شرکت‌های دانش بنیان و دارایی‌هاای نامشهود این شرکت‌ها، در نظام بانکی اجرا شود؛ موضوعی که عزم معاونت بانکی وزارت اقتصاد از جمله بانک مرکزی را می‌طلبد و اگر فقط همین یک فقره اجرایی شود به توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان کمک بزرگی خواهد شد.

رئیس بنیاد ملی نخبگان ادامه داد: اگر بتوانیم نظام تشخیص، ثبت و ارزش گذاری را که کامل شده است به کار بگیریم شاهد برکات و ثمرات بزرگی خواهیم بود که کاهش تورم جمع شدن نقدینگی بدون هدف و تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین از ثمرات آن خواهد بود.

انتهای پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
آنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا