مهم‌ترین راهکارهای اشتغال و کارآفرینی در سه دهه گذشته منتشر شد

دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی چکیده مهم‌ترین برنامه‌ها، راهکارهای اشتغال و کارآفرینی را در سه دهه گذشته(دولت‌ پنجم تا دولت سیزدهم) منتشر کرد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «طه رمضانی» مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال گفت: هدف از تدوین این مجموعه، ارائه تصویری جامع از راهکارهای اتخاذ شده طی سه دهه اخیر برای ایجاد و توسعه اشتغال و کارآفرینی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

وی با بیان این‌که یادگیری مبتنی بر تجربه می‌تواند برای برنامه‌ریزی‌ها و سیاست‌گذاری‌های حوزه بازار کار در سال‌های پیش‌رو مفید باشد، افزود: بررسی جوانب مختلف تصمیم‌های اتخاذ‌ شده و اثرات اجرای آن‌ها و در نهایت تحلیل صحیح همه زوایا، منجر به ارائه کار مطلوب و خدمت‌رسانی باکیفیت به جامعه هدف خواهد شد و در این زمینه، هرچه اطلاعات دقیق‌تر و مستندتری موجود باشد، سیاست‌گذاری بهینه‌تر و از خطاها و تلاش های تکراری جلوگیری می‌شود.

رمضانی در توضیح اهداف انتشار این گزارش گفت: ایجاد اشتغال یکی مهم‌ترین زمینه‌های تحقق اقتصاد مردمی است و پیشرفت اقتصادی اشتغال‌آفرین، پایداری اجتماعی بهتری را به همراه خواهد داشت. بنابراین اتخاذ سیاست‌های مناسب با بهره‌گیری از تجارب گذشته و توجه به ظرفیت‌های کشور می‌تواند در ایجاد فرصت‌های شغلی و کاهش بیکاری نقش به‌سزایی داشته باشد.

مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در این راستا طی دهه‌های اخیر در قالب برنامه‌های پنج‌ساله و رویکرد و اهتمام دولت‌ها به اشتغال، طرح‌ها و برنامه‌های اشتغال‌زایی متعددی در قالب سیاست‌های بازار کار به تصویب رسیده و به مرحله اجرا گذارده شده‌اند.

وی اظهار کرد: آگاهی از موانع و چالش‌های تحقق طرح‌ها و برنامه‌های اشتغال و کارآفرینی، بهسازی راهبردها و سیاست‌های آن و استفاده مجدد از بهترین سیاست‌ها و برنامه‌ها در زمینه حل مسئله اشتغال و بیکاری می‌تواند راهگشای حل مشکلات موجود در حوزه بازار کار باشد.

رمضانی تأکید کرد: بر این اساس معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به‌عنوان مرجع سیاست‌گذاری اشتغال برای جمع‌آوری اطلاعات دقیق و مستند درباره اهم سیاست‌های اتخاذشده از سوی دولت‌ها در جهت کاهش نرخ بیکاری و افزایش اشتغال کشور(فارغ از نتایج و تبعات حاصل از آن بر تحولات بازار کار) اقدام کرده است. 

وی افزود: در مراحل بعد نیز مقرر است اثربخشی هر یک از طرح‌ها و برنامه‌های اشتغال و کارآفرینی مورد ارزیابی قرار گیرد. 

مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر تربیت نیروی انسانی متخصص در زمینه آشنایی با سیاست‌ها، تکنیک‌های برنامه‌ریزی و تحلیل مسائل بازار کار در ابعاد مختلف مدیریتی، جنسیتی، سنی، تحصیلی و منطقه‌ای خاطرنشان ساخت: امیدواریم با این تلاش گامی مؤثر در تولید دانش برای برگزاری دوره عالی سیاست‌گذاری اشتغال برداشته و دانش کاربردی‌تری به نسل آینده منتقل شود.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا