برنامه تضمین اشتغال دانشجویان و دانش‌آموختگان اجرایی خواهد شد

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی از اجرای برنامه تضمین اشتغال دانشجویان و دانش‌آموختگان توسط این دانشگاه برای اولین بار در کشور خبر داد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایسنا، دکتر حسین بلندی با اعلام این خبر، افزود: دانشگاه جامع علمی کاربردی همسو با سیاست‌های کلان توسعه اشتغال کشور به دنبال احیاء و ایفای وظیفه ذاتی خود برای تسهیل در دستیابی به اشتغال اثربخش برای جوانان است.

وی اظهار کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی با برخورداری از وی‍‍‍‍‍‍‍ژگی منحصر به فرد ارتباط مستقیم و بی‌واسطه با بازار کار و همکاری بخش خصوصی، بر پذیرش مطابق اولویت‌های کشور و نیازمحور کردن رشته‌های تحصیلی با تضمین بکارگیری دانش‌آموختگان متمرکز شده و با بهره‌گیری از تجارب پیشگامی در آموزش‌های شغلی، نسبت به پیگیری و مشارکت در تسهیل اشتغال کشور اقدام می‌کند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی تصریح کرد: ایجاد تحول در آموزش‌های شغلی و اجرای درست آن در کشور نیازمند تغییر نگاه آموزش به گونه‌ای است که متضمن اشتغال پایدار دانشجویان و دانش‌آموختگان باشد.

بلندی افزود: برنامه‌ریزی شغلی در این ساختار شامل ارتقای توانمندی نیروی انسانی، بکارگیری به شکل مستقیم یا غیرمسقیم و هدایت برای خوداشتغالی و اشتغال‌آفرینی است.

به نقل از دانشگاه علمی کاربردی، وی در پایان گفت: در همین راستا هفته اول شهریور ماه ثبت‌نام جهت پذیرش در دانشگاه جامع علمی‌کاربردی با ۶ هزار ظرفیت دارای تضمین اشتغال آغاز می‌شود.

انتهای پیام

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایسنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا