راه‌اندازی شرکت بازرگانی صادرات محصولات دانش‌بنیان در البرز

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

رییس هیات مدیره صندوق پژوهش و فناوری استان البرز گفت: نخستین صندوقی در کشور هستیم که موفق شده‌ایم شرکت بازرگانی با هدف صادرات محصولات دانش‌بنیان و همچنین واردات مواد اولیه مورد نیاز این شرکت‌ها تاسیس کنیم.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، «حسن محمدعلیزاده» روز شنبه در جلسه مجمع عمومی صندوق پژوهش و فناوری استان البرز با بیان اینکه حسن اعتماد اعضای مجمع مهمترین دارایی ماست، افزود: علت حضور سهامداران خصوصی در صندوق البرز بود که توان بخش خصوصی واقعی را در کشور نشان دادیم و با وجود مشکلات موجود به خاطر هدف مقدس که همان حفظ ذخایر انسانی است با قوت ادامه خواهیم داد.

وی اظهار کرد: در کمتر از یک سال و نیم که به طور جدی فعالیت‌های صندوق البرز را شروع کردیم گام‌های بسیار مثبتی برداشته‌ایم.

رئیس هیات مدیره صندوق البرز با تاکید بر اینکه ارزش‌گذاری دارایی‌های نامشهود را برای اولین بار صندوق البرز در کشور اجرا کرد، گفت: آیین نامه ارزش‌گذاری دارایی‌های نامشهود را در هیئت مدیره صندوق البرز تصویب کرده‌ایم و این آیین نامه را معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان به عنوان الگو به سایر صندوق ها معرفی کرده است.

وی افزود: با این ترکیب هیئت مدیره و سهامداران می توانیم به موفقیت های بسیار بزرگتر دست پیدا کنیم.

در ادمه «امیررضا برکتین» عضو هیات مدیره صندوق البرز با بیان اینکه اولین مرکز توسعه و تولید قراردادی در کشور توسط صندوق البرز افتتاح شد، گفت: سهامدران صندوق البرز می توانند برای تحقیق و توسعه خود از این مرکز استفاده کنند.

وی ادامه داد: این مرکز، همه صنایع از صنعت غذا تا پایین دست پتروشیمی را پوشش خواهد داد و می تواند ایده های نویی که توسط نخبه ها یا صنایع وجود دارد را به نتیجه برساند و زنجیره تولید شرکت ها را تقویت کند.

وی اضافه کرد: این صندوق و مرکز به وجود آمده که اعضای هیئت مدیره و سهامدارن تجربه های خود را در اختیار تیم ها، هسته های فناور و جوانان کشور قرار دهند و بتوانند ایده های نو را با استفاده از ظرفیت صنایع مهم استان تجاری سازی کنند.

«مهدی عباسی» دیگر عضو هیات مدیره صندوق البرز و رئیس پارک علم و فناوری البرز با بیان اینکه حضور بخش خصوصی در زیست بوم نوآوری یکی از بزرگترین کارهای چند سال اخیر بود گفت: یکی از مشکلات استان البرز در سال های اخیر عدم تکمیل زنجیره زیست بوم نوآوری بود که با تاسیس صندوق البرز و افتتاح مرکز توسعه و تولید قراردادی وینوا و سایر اقدامات صورت گرفته در حال تکمیل است.

وی ادامه داد: باید مانند سایر کشور ها از توان بخش خصوصی درپیشبرد اهداف بهره ببریم و خود دولت نه به عنوان مجری بلکه به عنوان ناظر در کنار بخش خصوصی قرار بگیرد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا