اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان به طرح‌های تولیدی و اشتغالزایی یزد

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

 معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد با اشاره به ثبت‌نام کارآفرینان متقاضی دریافت تسهیلات ارزان قیمت گفت: ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات این بخش در مرحله اول به طرح‌های تولیدی و اشتغالزایی استان اختصاص یافت.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، سعید نورایمانی افزود: در نشست اخیر کارگروه تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ پس از بحث و تبادل نظر در خصوص متقاضیان تسهیلات ارزان قیمت مقرر شد این میزان تسهیلات به ۲۰ طرح اشتغالزایی بخش کشاورزی و صنعت اختصاص یابد و برای اجرا به بانک‌های عامل ابلاغ شود.

وی با بیان اینکه اولویت اول پرداخت تسهیلات با متقاضیانی است که قبلا ثبت نام کرده و پرونده آنها در بانک‌های عامل آماده پرداخت است ادامه داد: سهمیه تسهیلات ارزان قیمت مرحله دوم و سوم به وزارتخانه‌ها اعلام شده و پس از ابلاغ سهمیه به استان بر اساس اولویت هایی که خود دستگاه‌ها تعیین می کنند توزیع خواهد شد.

وی با بیان اینکه دستگاه‌ها تا دو برابر ظرفیت سهمیه خود می‌توانند طرح به کارگروه تسهیلات ارزان قیمت معرفی کنند گفت: اولویت پرداخت تسهیلات با مناطق محروم و طرح‌های دانش‌بنیان و فناورانه است.

در این نشست کارگروه تبصره ۱۸ در خصوص تسهیلات بخش‌های گردشگری، بهزیستی،تعاون، رفاه و کار و امور اجتماعی، ارتباطات و علم و فناوری بحث و تبادل نظر و مقرر شد در نشست‌های آتی سهیمه انها بررسی شود.

طبق آیین‌نامه جدید پرداخت تسهیلات ارزان قیمت، اولویت پرداخت با طرح‌های سرمایه ثابت، در گردش و مناطق محروم می‌باشد و تسهیلات‌های جدید و پرداخت نشده قبلی باید با آیین‌نامه جدید مطابقت داده شود و در اولویت پرداخت قرار گیرد.

سهمیه استان یزد در پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۱، ۱۴۸ میلیارد تومان است که سهم بانک‌های استان تا سقف دو برابر این رقم به آن اضافه می‌شود. تعداد طرح های مصوب استان یزد تاکنون هفت هزار و ۵۷۷ میلیارد ریال می‌باشد که میزان ۱۱ هزار و ۱۰۳ میلیارد ریال حدود ۴۷ درصد بیشتر از سهمیه جذب شد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا