نیروی کار به کشورهای اسکاندیناوی اعزام می‌شوند

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

نایب رئیس انجمن صنفی کاریابی‌های بین‌المللی کشور از اعزام نیروی کار فنی و مهندسی ،داروسازی و کادردرمان به کشورهای اسکاندیناوی خبر داد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، باقری فرح بخش گفت:متقاضیان شغل و به‌ویژه اعزام به خارج حتما مجوز موسسه کاریابی را به طور دقیق استعلام کنند.

وی گفت: ثبت شرکت تحت هر عنوانی دلیلی بر مجوز فعالیت شرکت نبوده و فعالیت‌های اعزام نیروی کار و اعزام دانشجو به خارج از کشور باید با مجوز‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری همراه باشد.

وی با بیان اینکه اعزام فارغ التحصیلان اشباع شده ارشد و دکتری در رشته‌های فنی و مهندسی، هنر و سایر رشته‌ها دغدغه ما است خاطرنشان کرد: با همکاری دفاتر کاریابی فارغ التحصیلان ارشد و دکتری را بدون نیاز به زبان کشور مقصد و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی به کشور‌های سوئد، فنلاند، اتریش، نروژ، دانمارک و … اعزام می‌کنیم.

آقای باقری فرح بخش گفت:همچنین اعزام پزشکان، داروسازان و پرستاران به کشور‌های اسکاندیناوی نیز در دستور کار هست.

وی افزود: مقدمات همکاری‌های مشترک ایران با کشور‌های قطر، ارمنستان، عراق و عمان برای اعزام نیروی کار ایرانی فراهم شده است

وی با بیان اینکه این روند در دنیا با تفاهم نامه‌های بین‌المللی در حال اجرا است افزود: با توجه به شرایط ایران این مساله بر عهده بخش خصوصی گذاشته شده است.

وی گفت:به طور معمول بازه زمانی برای اعزام نیروی کار به کشور‌های مختلف بین ۶ ماه تا دو سال متغییر است.

وی گفت:امکان همراهی و ملحق شدن همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال در بدو ورود وجود داشته و در صورت تمایل همسر کارجو درخواست و اخذ ویزای کار مجزا را طبق قوانین وزارت کار تعاون و رفاه اجتماعی در سه مرحله انجام می‌دهیم.

آقای فرحبخش ادامه داد: دفاتر هدایت و حمایت از نیروی کار در زمینه تنظیم قرارداد‌های کاری، ساپورت‌های حقوقی، راهنمایی و مشاوره، معادل سازی مدارک، مشاوره در پیدا کردن مکان مناسب زندگی، کمک به عوض کردن شغل، حمایت‌های روانشناسی و سایر خدمات جانبی در کشور‌هایی که وزارت تعاون، کار ور فاه اجتماعی با هماهنگی وزارت امورخارجه و سفارت مربوطه در کشور مقصد اجازه فعالیت دفتر حمایتی را داده‌اند به صورت مجزا و با دریافت هزینه‌هایی مخصوص به هر کشور فعالیت می‌کنند.وی هدف از اعزام نیروی کار به خارج از کشور را انتقال دانش و تجربه، ارزآوری و اعزام نیروی کار مازاد عنوان کرد.

وی گفت:شرایط اعزام نیروی کار به خارج از کشور داشتن حداقل مدرک لیسانس،نداشتن سوپیشینه، تسلط به زبان انگلیسی بدون محدوددیت سنی می‌باشد.

وی هزینه‌های اعزام نیروی کار به خارج از کشور را شامل هزینه ارزیابی مدارک تحصیلی و هزینه کشور مقصد عنوان کرد.

رئیس انجمن صنفی کارآفرینان استان آذربایجان شرقی گفت:درصد هستیم تا کانالی ایجاد کنیم که کارآفرینان ساکن خارج از کشور و نیروی کار ایرانی خارج از کشور از مبادی قانونی بتوانند پول شان را به داخل کشور انتقال دهند.

وی گفت:نیروی کار ایرانی بیشترین درصد وفق پذیری با کشور مقصد را در دنیا دارند.

وی از مسئولان خواست کاریابی‌ها را بر اساس درصد اعزام نیروی کار به خارج از کشور درجه بندی کنند تا مردم در مراجعه به کاریابی‌ها دچار مشکل نشوند و مردم نیز برای مهاجرت از طریق دفاتر مجاز و دارای تاییدیه از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اقدام کنند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا