محمد مخبر: دستگاه‌های دولتی موظف به تهیه پیوست دانش‌بنیان هستند

معاون اول رئیس‌جمهور در بازدید از نمایشگاه الکامپ ضمن تاکید بر رفع مشکلات و موانع فعالان اقتصادی حوزه فناوری‌های نوین، دیجیتالی و اینترنتی تصریح کرد: در دولت مصوب شده تا همه دستگاه‌های دولتی موظف به تهیه پیوست دانش‌بنیان شوند.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از آنا،معاون اول رئیس جمهور صبح امروز (پنجشنبه ۸ تیرماه) با حضور دو ساعته در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران از بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی الکامپ بازدید کرد.

محمد مخبر در این بازدید که با همراهی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شد، با حضور در سالن‌ها و غرفه‌های مختلف این نمایشگاه با توضیحات مسئولان مربوطه از جدیدترین دستاوردها، فن آوری‌ها، خدمات شرکت‌های دانش‌بنیان، ارتباطاتی و  فعالان اقتصاد دیجیتال و تجارت الکترونیک مطلع شد.

معاون اول رئیس جمهور در بازدید از سالن‌های مختلف نمایشگاه الکامپ پس از شنیدن مشکلات و موانع فعالیت این شرکت‌ها و با تاکید بر اینکه شرکت‌های فعال در اقتصاد دیجیتال و تجارت الکترونیک نقش کلیدی در رفع نیاز‌های کشور دارند، دستورات لازم را برای رفع موانع بویژه در گرفتن سهم بازار داخلی و صدور محصولات به بازار‌های بین‌المللی صادر کرد.

همچنین، مخبر در حاشیه بازدید از نمایشگاه الکامپ و در جمع خبرنگاران با اشاره به ظرفیت‌های بسیار زیاد شرکت‌های دانش‌بنیان و اقتصاد دیجیتال داخلی در حل مشکلات کشور، تاکید کرد: ظرف چند سال آینده ۶۰ درصد GDP اقتصاد کشور‌های دنیا را اقتصاد دیجیتال و تجارت الکترونیک  تشکیل می‌دهد.

 وی ادامه داد: از مزیت‌های جدی و اساسی برای توسعه کشور نیرو‌های جوان و نخبه، خلاق، با جسارت و با اعتماد به نفس بالا در حوزه اقتصاد دیجیتال هستند که عزم راسخ  دولت سیزدهم در بیشترین استفاده و حمایت و پشتیبانی از آن‌ها است.

معاون اول رئیس جمهور ضمن تاکید بر رفع مشکلات و موانع فعالان اقتصادی حوزه فناوری‌های نوین، دیجیتالی و اینترنتی تصریح کرد: در دولت مصوب شده تا همه دستگاه‌های دولتی موظف به تهیه پیوست دانش‌بنیان شوند.

مخبر با تاکید بر اینکه شرکت‌های دانش بنیان و اقتصاد دیجیتال هرگاه در هر حوزه‌ای بویژه نفت، صنعت و کشاورزی بکارگیری شدند، یک میانبر برای پیشرفت بوده اند، افزود: باید با کمک وزارت ارتباطات و ساماندهی و ایجاد یک ساختار و  کانون برای فعالان این حوزه زمینه‌ای مهیا شود تا بتوان مرتب مشکلات آن‌ها را رصد، پیگیری و حل کرد.

گفتنی است؛ بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ از ۴ تا ۷ تیرماه با حضور شرکت‌های داخلی و خارجی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برپاشده است.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
آنا

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا