اعزام نیروی کار ایرانی به قطر ساماندهی خواهد شد

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

 معاون کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ساماندهی نیروی کار ایرانی در قطر خبر داد و گفت: امروز تفاهمنامه همکاری با قطر به امضا رسید که درباره جذب و اعزام نیروی کار متخصص به قطر است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، محمود کریمی بیرانوند روز دوشنبه در حاشیه امضای تفاهمنامه همکاری بین وزرای کار ایران و قطر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۶ ماه گذشته پنج هزار نیروی کار ایرانی درخواست اعزام به قطر داشته‌اند که تنها ۵۰۰ نفر اعزام شدند و چهار هزار و ۵۰۰ نفر باقی مانده‌اند که اعزام نیروی کار نیاز به ساماندهی و شناسایی فرصت های شغلی دارد.

وی افزود: طبق برآوردها، حدود ۳۰ هزار نیروی کار ایرانی در قطر حضور دارد در دولت های قبلی مسئله اعزام نیروی کار به قطر را رها شده بود.

معاون کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به شناسایی فرصت های شغلی در قطر گفت: نیاز داخل کشور به نیروهای متخصص را در نظر می گیریم و بعد نیروهای مازاد متخصص را در حوزه های علامی قطر اعزام می کنیم این در حالی است که در گذشته نیروی نخبه و متخصص با استفاده از مراجع غیر رسمی در دانشگاه ها از کشور خارج شده بودند.

۳۳ درصد اعتبار مشاغل خانگی افزایش می‌یابد

کریمی بیرانوند با بیان اینکه تسهیلات مشاغل خانگی امسال نسبت به سال قبل ۳۳ درصد افزایش می‌یابد گفت: سال گذشته سه هزار میلیارد تومان منابع در مشاغل خانگی بود که جذب د و امسال نیز چهار هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است در صورتی که تا مهرماه امسال جذب شود،بانک مرکزی قول داده است، منابع جدیدی اختصاص می دهد.

وی افزود: سال گذشته، ۱۰۳ هزار فرصت شغلی جدید در حوزه مشاغل خانگی ایجاد شد که در مجموع سهم مشاغل خانگی در اقتصاد کشور ۱۰ درصد است و درصدد هستیم این رقم را به ۱۵ درصد افزایش دهیم.

معاون کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین در مورد تکلیف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال جاری و حساب‌های پیشرفت و عدالت استانی گفت: این امر بر عهده وزارت امور اقتصادی و دارایی است که در این باره دستورالعمل اجرایی را تهیه کرده و در حال نهایی شدن است تا منابع مورد نیاز به حساب پیشرفت و عدالت استانی واریز شود.

کریمی بیرانوند خاطر نشان کرد: سال گذشته در قالب بند الف تبصره ۱۸ مبالغی به صورت نقدی واریز شد، اما برای ایجاد اشتغال عملیاتی نشد، امسال طبق مصوبه شورای عالی اشتغال در مورد جزء ۲ بند ب تبصره ۱۶، تسهیلات تا آخر تیرماه ۱۴۰۲ اختصاص می‌یابد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا