ورود دانش‌بنیان‌ها به روستاهای کشور تسهیل می‌شود

بسترسازی برای ورود شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور به روستا‌ها و افزایش تولید و بهره‌وری و توسعه زیست‌بوم کسب‌وکار روستایی با انعقاد تفاهم نامه ای محقق می شود.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از آنا، رضا یوسفیان معاون توسعه کسب‌وکار یک صندوق کارآفرینی در حاشیه مراسم انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان صندوق و معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری اظهار کرد: این صندوق کارآفرینی در یک دهه اخیر تلاش کرده، نقش ویژه‌ای در ایجاد کسب‌وکار‌های روستایی داشته باشد تا اشتغال در روستا‌ها رونق بیشتری پیدا کند.

وی افزود: فناوری کارایی مؤثری در کمک به روستائیان به‌ویژه در روستا‌های محروم دارد و با استفاده از توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانیم شاهد بهبود وضعیت جامعه روستایی باشیم.

معاون توسعه کسب‌وکار صندوق کارآفرینی امید با اشاره به اجرای طرح «روستای نوفن» در ۱۵ روستای کشور به‌منظور بسترسازی برای ورود شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور به روستا‌ها و افزایش تولید و بهره‌وری و توسعه زیست‌بوم کسب‌وکار روستایی گفت: ازجمله اهداف این طرح، ایجاد اشتغال پایدار برای روستائیان و مرزنشینان، ارتقای معیشت و اقتصاد ساحل‌نشینان و اشتغال اجتماع‌محور با رویکرد روستایی است.

یوسفیان ابراز امیدواری کرد: تا پایان شهریور امسال کل روستا‌های کشور تحت پوشش این طرح قرار گیرد.

وی با اشاره به تفاهم‌نامه منعقده بین صندوق و معاونت علمی عنوان کرد: این تفاهم‌نامه در بهره‌گیری هرچه بیشتر از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های عظیم شرکت‌های دانش‌بنیان در کمک به بهبود وضعیت جامعه روستایی مؤثر است.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
آنا

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا